Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 01.05.2023 16:14:40

Trajković tretji v Sofiji

Slovenski olimpijec Ivan Trajković je na taekwondo turnirju serije G1 v Sofiji v kategoriji nad 87 kg zasedel tretje mesto in osvojil nove pomembne točke za olimpijsko lestvico, ki odloča o nastopu v Parizu 2024.

Trajković je imel tokrat nekaj sreče z žrebom in bil v prvem krogu prost. Nato je ugnal Turka Ogoza Tokguza. V polfinalu je bil za Mariborčana premočan eden najboljših tekmovalcev v tej kategoriji, drugopostavljeni Hrvat Paško Božić.

Slednji je v velikem finalu ugnal še Španca Andreuja Pereza Camposa.

Lin Kovačič je v kategoriji do 74 kg osvojil peto mesto. Dosegel je dve zmagi, v četrtfinalu pa ga je v borbi, ki je že odločala o kolajnah, ustavil kasneje drugouvrščeni Nedžad Husić iz BiH. Zmagal je Tunizijec Firs Katusi.

Patrik Divković ni upravičil vloge prvega nosilca v kategoriji do 87 kg. Po prosti prvi borbi je ugnal Turka Haktana Ujguna, v četrtfinalu pa ga je ustavil Ukrajinec Artjom Harbar. Zmagal je Maročan Sufiane Elasbi, Divković pa je bil na koncu peti.

Značke: taekwondo, sta