Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

14 14.10.2023 09:44:55

Čustveni trenutki v Kobaridu, Dobrepoljci domov s polno mrežo!

U.K./Futsal.si
Klubi v prvi slovenski futsal ligi so opravili tekme drugega kroga.

Do najvišje zmage so prišli člani kolektiva iz Ljutomera, ki so z 9:1 odpravili Dobrepolje. Vrhničani pa so na Škofijah zmagali brez prejetega gola s 5:0. Dobovec je po preobratu slavil zmago v Kobaridu s 4:1, tekma v Sevnici se je končala z delitvijo točk.

V tekmi meseca je Dobovec gostoval v Posočju in prišel do druge zmage. Slovesno pa je bilo že pred tekmo. Predsednik Dobovca Rok Mordej je obdaril Kristjana Čujca, ki je kar šest let nosil dres Dobovca, letos poleti pa se preselil v Oplast. Tekmo v Kobaridu pred polno dvorano so boljše začeli domačini, ki so po gostujoči napaki povedli, gol je v šesti minuti zabil Marko Mohorič.

V zadnjih štirih minutah polčasa so prišli na svoj račun gostje, ki so ob koncu spreobrnili potek tekme in odšli na odmor s prednostjo dveh golov. Najprej je Brazilec Rodrigo Dasaiev Dias Silva izenačil na 1:1, tekla je 17. minuta. Temu sta sledila dva gola Patrika Pasarička, ki je v 32. minuti s tretjim golom potrdil zmago in prvo mesto Dobovca na prvenstveni lestvici.

Do prve zmage sezone so prišli Vrhničani, ki so po domačem spodrsljaju proti Kobaridu gostovali na Škofijah in slavili zmago s 5:0. Povedli so v osmi minuti, gol je dosegel Uroš Đurić, ki je na Vrhniko prišel ravno s Škofij. Žan Janež je v 15. minuti povišal na 2:0, Nikola Jandrić pa v 16. minuti na 3:0. Kapetan Jandrić je na prvi letošnji uradni tekmi dosegel še dva gola za končni rezultat.

V Sevnici sta se pomerili domača Sevnica in gostujoča zasedba The Nutrition Extrem Ribnica. David Homšek in Matevž Sodič sta poskrbela za veselje 120 domačih gledalcev. Po osmih minutah so imeli razloge za veselje. V nadaljevanju so zabijali gostje. Denis Totošković, nanj je trener Sevnice Matej Zakšek opozarjal že v napovedi, je v 17. minuti znižal na 2:1. Drejc Klun pa je s svojim drugim letošnjim golom poskrbel za remi in novo točko ekipe iz Sodražice.

V Ljutomeru se veselijo prvih letošnjih treh točk. Domačini so še enkrat potrdili, da so zelo dobri v napadu in napolnili mrežo Dobrepolja. Varovanci domačega trenerja Roberta Grdovića so v deveti minuti vodili že 3:0, uspešna sta bila Adrijan Trstenjak in Matic Goznik. Gostje so v 18. minuti prek Aneja Kmetiča znižali na 3:1, do konca pa prejeli še šest golov.

Tretji krog 1. SFL bo v petek, 20. oktobra. Dobovec bo gostil Škofije, Ribnica Kobarid, Dobrepolje Sevnico in Vrhnika Ljutomer.

* Izidi, 1. SFL, 2. krog:
- petek, 13. oktober:
Sevnica - The Nutrition Extrem Ribnica 2:2 (2:1)
1:0 Homšek (6.), 2:0 Sodič (8.), 2:1 Totošković (17.), 2:2 Kljun (37.)

Oplast Kobarid - Dobovec 1:4 (1:3)
1:0 Mohorič (6.), 1:1 Dasaiev (17.), 1:2 Pasariček P. (18.), 1:3 Pasariček P. (20.),1:4 Pasariček P. (32.)

Meteorplast Šic bar Ljutomer - Dobrepolje 9:1 (3:1)
1:0 Trstenjak (2.), 2:0 M. Goznik (6.), 3:0 Trstenjak (9.), 3:1 Kmetič (18.), 4:1 Rajter (21.), 5:1 Trstenjak (23.), 6:1 M. Goznik (25.), 7:1 Matan (27.), 8:1 Trstenjak (30.), 9:1 Ale. Ruis (31.)

Bronx Škofije - Siliko Vrhnika 0:5 (0:3)
0:1 Djurič (9.), 0:2 Janež (15.), 0:3 Jandrič (16.), 0:4 Jandrič (31.), 0:5 Jandrič (38.).