Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

0 30.09.2023 12:12:06

Bronx v prenovljeni dvorani izpustil iz rok zmago ob uvodu sezone

Bronx Škofije - Meteorplast ŠIC bar 5 : 5.
Arhiv kluba
Ekipe v 1. slovenski futsal ligi so s 1. krogom odprle 29. sezono. Posebej slavnostno je bilo na Škofijah, kjer so odprli prenovljeno dvorano Burja, v prenovo katere so po podatkih Mestne občine Koper vložili dva milijona evrov. Domači Bronx je gostil Meteorplast Šic bar in igral 5:5.

Malce spremenjeno domačo vrsto Bronxa, ki je bil lani polfinalist pokala in lige, še tretjo sezono zaporedoma vodi trener Damir Pertič. Istega stratega, Roberta Grdovića, pa ima tudi Meteorplast Šic bar, ki je tudi doživel nekaj kadrovskih sprememb.

Ekipi sta v prenovljeni dvorani pokazali zanimivo predstavo, v kateri je domača ekipa še v 24. minuti vodila s 5:2, a so gosti nato s tremi zaporednimi goli ujeli točko. Dva gola, tudi izenačujočega v 35. minuti je dosegel novinec Tim Lipovšek.

Branilec naslova Dobovec je s Kujtimom Morino na klopi sezono začel proti Sevnici, ki je favorita v lanski sezoni enkrat premagala, tudi ona pa je obdržala trenerja Mateja Zakška.

Dobovec je pred sezono doživel precej sprememb, posebej veliko je bilo odhodov - Rok Mordej, Vedran Matošević, Kristjan Čujec, Timotej Debeljak, Felipe Echavarria Echeverry, Antonio Lucas Santos Souza, Florjan Fras, Uroš Kotnik in Blaž Gorinšek. A to se ni posebej poznalo proti Sevničanom. Dobovec je zmagal gladko z 8:0

The Nutrition Extrem, novinec med elito po zmagi v drugi ligi, je pod vodstvom trenerja Nika Jeliča in z odmevno okrepitvijo Denisom Totoškovićem gostil Dobrepolje, katerega vodi Dani Kaljevič. Domačini so zmagali s 5:4, dva gola je prispeval tudi Totošković, odločilnega pa v 39. minuti Luka Čop.

Zmagovalec superpokala Siliko s trenerjem Miletom Simeunovičem je gostil okrepljeni Oplast iz Kobarida. Trener Matej Kavčič ima po novem na voljo tudi izkušenega "sidraša" Kristjana Čujca. Ta se sicer tokrat ni še vpisal med strelce, a so njegovi soigralci vendarle v gosteh prišli do odmevne zmage s 4:2.

1. krog, 1. sfl
Dobovec - Sevnica 8:0 (3:0)
Strelci: 1:0 Duščak (3.), 2:0 Kneževič (8.), 3:0 Pasariček (11.), 4:0 Pihler (30.), 5:0 Dasaiev (31.), 6:0 Pihler (32.), 7:0 Kneževič (35.), 8:0 Pasariček (36.).

The Nutrition Extrem - Dobrepolje 5:4 (2:2)
Strelci: 0:1 Dubinović (7.), 0:2 Dubinović (9.), 1:2 Totošković (16.), 2:2 Totošković (19./10 m), 2:3 Dubinović (25.), 3:3 Gregorič (27.), 4:3 Kljun (31.), 4:4 Strnad (33.), 5:4 Čop (39.).

Bronx Škofije - Meteorplasat Šic bar 5:5 (3:1)
Strelci: 0:1 Rajter (2.), 1:1 Stanič (8.), 2:1 Mandir (12.), 3:1 Stanišič (12.), 4:1 Kneževič-Mrak (22.), 4:2 Lipovšek (22.), 5:2 Prelčec (24.), 5:3 Trstenjak (27.), 5:4 Matan (34.), 5:5 Lipovšek (35.).

Siliko Vrhnika - Oplast Kobarid 2:4 (0:2)
Strelci: 0:1 Kovačič (1.), 0:2 Uršič (20.), 0:3 Kovačič (23.), 0:4 Šturm (28.), 1:4 Vesel (37.), 2:4 Vesel (38.).

Značke: dobovec, bronx