Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

sveca Ekipa24.si

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

0 30.03.2024 12:38:58

Oplast Kobarid tretji polfinalist 1. SFL

Nogometaši Oplat Kobarida so tretji polfinalisti 1. SFL, ki so se pridružili Dobovcu in Sevnici, prav Dobovec pa to tekmec Jake Sovdata in Kobaridcev. Četrti polfinalist bo znan v petek v Ljutomeru na tretji tekmi med moštvoma THE Nutrition Extrem in Meteorplast Šic Bar.

Prav na tekmi THE Nutrition Extrem - Meteorplast Šic Bar je bilo najbolj slovesno, saj si je tekmo in krajšo slovesnost po uspešni sezoni mlade ekipe do 17 let ogledalo kar 450 gledalcev.

Ekipi pa sta na parketu še enkrat potrdili, da sta izjemno izenačeni. Povedli so gostje, v 17. minuti se je z novim golom izkazal Adrijan Trstenjak, domačini so poravnali v 32. minuti, uspešen je bil Žan Štepec. Ker se je redni del končal brez zmagovalca, so sledile šestmetrovke. Pred polno dvorano so bili zbranejši gostje, zmago pa je z golom za 6:4 potrdil Ivan Matan. O potniku v polfinale bo odločala 3. tekma v Ljutomeru.

Tudi v Sevnici so o zmagi odločale šestmetrovke, redni del pa se je sklenil z rezultatom 2:2. Prvi polčas je dobila Sevnica z golom Uroša Martiča, ki je zabil v 19. minuti. Gostje boljše ne bi mogli začeti 2. polčasa - v 21. minuti je David Lah poravnal, v 32. pa Marko Mohorič popeljal Oplast v vodstvo. Domačini so prek vratarja Denisa Govekarja izenačili v 36. minuti.

Če je Govekar kot golman priboril podaljšek, pa je Deni Krivec, prav tako, zabil pri šestmetrovkah odločilni gol za končnih 7:8 in napredovanje Oplasta v polfinale.

KMN Bronxi so tudi na povratni tekmi za popolnitev 1. SFL za sezono 2024/2025 premagali KN Oplotnico in si zagotovili mesto med elito. Na koncu so slavili z rezultatom 3:5. Davor Stanišić je dosegel dva gola.

* Izidi: 1.SFL, četrtfinale, 2. tekma:

KMN Sevnica - KMN Oplast Kobarid 7:8 (1:0, 2:2) po šestmetrovkah
(0:2 v zmagah)
- strelci: 1:0 Martič (19.), 1:1 Lah (21.), 1:2 Mohorič M. (33.), 2:2 Govekar (36.).

THE Nutrition Extrem - KMN Meteorplast Šic Bar 4:6 (0:1, 1:1)
(1:1 v zmagah)
- strelca: 0:1 Trstenjak (17.), 1:1 Štepec (32.).

- play off za 1. SFL, 2. tekma:
KN Oplotnica - KMN Bronx Škofije 3:5 (1:3) po šestmetrovkah
- strelci: 0:1 Stanič (14.), 0:2 Cupin (15.), 0:3 Stanišič (18.), 1:3 Gorinšek (19.), 2.3 Jakob (22.), 2:4 Stanišič (33.), 3:4 Kotnik (38.), 3:5 Mandir (39.).

Značke: 1.-sfl, oplast