Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Olga: Miha si je dovolil to, česar si ne bi smel ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 29.06.2015 13:41:38

Koren edini Slovenec na Touru

Kristijan Koren bo edini slovenski kolesar na letošnji dirki Po Franciji.

Ekipa Cannondale je Korena uvrstila v postavo za prihajajočo največjo večetapno dirko na svetu, kjer bodo njeni največji aduti Američan Andrew Talansky, Irec Dan Martin in Kanadčan Ryder Hesjedal.

Talansky lanskega Toura zaradi poškodb ni končal, leta 2013 pa je bil deseti, medtem ko Hesjedal in Martin lani nista tekmovala.

Za Korena bo nastop na francoski dirki šesti po vrsti, na Touru nastopa že od leta 2010.

POLANCA, PIBERNIKA IN BOŽIČA NE BO V FRANCIJO

Lampre Merida je sporočila zasedbo za dirko Po Franciji, v njej pa ni slovenskih članov te ekipe, Jana Polanca, ki se je izkazal z etapnimi uspehi na italijanskem Giru, pa tudi ne Luke Pibernika, ki je v nedeljo slavil na slovenskem državnem prvenstvu.

Italijansko ekipo bo vodil Portugalec Rui Costa, svetovni prvak iz leta 2013, med pomočniki pa bo tudi Španec Rafael Valls, zmagovalec dirke po Omanu v začetku leta. V postavi pa je šest let po doslej zadnjem nastopu na Touru spet tudi Itallijan Filippo Pozzato.

Svoja orožja je razkrila tudi kazahstanska kolesarska ekipa Astana. Na dirki, ki se bo začela 4. julija s posamičnim kronometrom v nizozemskem Utrechtu, ne bo slovenskega člana ekipe Boruta Božiča, zato pa bo nastopil Italijan Vincenzo Nibali, branilec lanske zmage.

Tridesetletni Nibali je nedavno potrdil dobro pripravljenost pred francosko pentljo in je že drugo leto zapored zmagal na italijanskem državnem prvenstvu v cestni dirki.