Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

Dallas slavi! Luka Dončić in druščina ...

Tamara Kedačič
0 05.10.2015 21:31:24

Vedno nas prisilijo v najboljše

V ponedeljek je bil na sporedu vnaprej odigran 2. krog državnega prvenstva, na derbiju v dvorani Tivoli so s 3:1 (23, –20, 22, 23) slavili Ljubljančani.

Šele v soboto sta ekipi ACH Volleyja in Calcita Volleyballa odigrali tekmi uvodnega kroga nove sezone državnega prvenstva, že je v dvorani Tivoli sledil derbi ekip, ki v zadnjih letih krojita vrh lestvice. Obe sta obračun pričakali z gladkima zmagama, oranžni zmaji so s 3:0 premagali ravenskega Fužinarja, medtem ko so še z manj dela Šempetrane odpravili varovanci Marka Brumna. Z veliko mero optimizma in hkrati s še vedno nekaj neznankami, ki so značilne za tako zgodnjo fazo sezone, sta obe ekipi pričakali prvega od derbijev v novi sezoni. In obe okrepljeni s članskima reprezentantoma, ki se te dni z Andreo Gianijem pripravljata na evropsko prvenstvo v Bolgariji in Italiji. Na eni strani je na igrišču stal bloker Jan Kozamernik, na drugi pa korektor Tonček Štern, ki je bil predvsem v prvem delu tekme neznanka za ljubljanske odbojkarje. Ti so v nadaljevanju prvega niza veliko bolje odigrali v obrambi in tudi povedli po bloku Samuela Walkerja. Drugi niz bo ostal črna točka za domačine, saj je Calcit, ko ni delal neizsiljenih napak, deloval zelo dobro v vseh elementih igre, celo predobro za sprejem oranžnih zmajev v tistem trenutku. Tako so si Kamničani hitro priigrali izenačenje na 1:1, trener domačinov Bogdan Kotnik pa je v igro namesto Andreja Flajsa poslal Jerneja Terpina, mladega zamejskega sprejemalca, ki je na parket prinesel tudi veliko energije. Ko je že kazalo, da se bo po zmagi v tretjem nizu v četrtem ACH z lahkoto prebil do zmage, je na servis prišel Andrej Štembergar Zupan in poskrbel za nekaj panike v domačih vrstah, ki je na koncu vendarle zmagala s 25:23, tekmo v korist oranžnih zmajev je zaključil Kozamernik, ki je tako preprečil preobrat Kamničanov. "Mislim, da so nas danes izdale predvsem glave. Naredili smo veliko napak na servisu in tudi v napadu. S takšnim številom napak proti ekipi, kot je ACH Volley, preprosto ne moreš igrati. Dvobojev z Ljubljančani bo letos še precej, zato se moramo iz tega poraza kaj naučiti in naslednjič to izboljšati. Treba bo zmanjšati število napak in tudi nekaj drugih elementov igre, mogoče bo rezultat naslednjič drugačen," kljub porazu ostaja optimističen kapetan Kamničanov Andrej Štembergar Zupan. Moči Kamničanov se zaveda tudi korektor Ljubljančanov, eden od dveh tujcev v ekipi, Eric Mochalski, ki je dosegel 18 točk, največ v ekipi domačinov, na drugi strani je bil najučinkovitejši Tonček Štern z 22 točkami. "Vedno je zabavno igrati proti ekipi Calcita, ker vedno stopi na igrišče pripravljena, da nas premaga, to pa nas prisili, da smo zbrani in da odigramo najbolje, kar znamo. Tekma je bila zelo dobra, tekmeci so ves čas pritiskali, tudi njihov kapetan Štembergar je ob koncu res dobro odigral, da smo se morali pošteno potruditi za zmago. V nadaljevanju sezone nas čaka še veliko dela," je odločen Mochalski.

Značke: ach-volley, calcit