Poraz NKBM: z diletantsko tožbo hotela ...

sta
sta
0 30.01.2016 20:46:20

1. DOL za ženske: Derbi Calcitu

Odbojkarice Calcita Volleyballa so v 18. krogu 1. DOL za ženske doma s 3:1 (15, -22, 19, 23) premagale GEN-I Volley.

V prvem delu rednega dela državnega prvenstva so odbojkarice GEN-I Volleyja na domačem igrišču presenetile aktualne državne prvakinje in jim s to zmago praktično preprečile, da bi v modro skupino prenesle deset točk.

Toda tudi Novogoričanke so v nadaljevanju prvenstva zapravile priložnost, da bi današnja tekma odločala o drugem mestu, saj so za Ljubljančankami zaostajale že za štiri točke. Med tednom so varovanke italijanskega strokovnjaka Luigija Schiavona ostale še brez Sare Valenčič, kar pa ni olajšalo dela calcitovkam, ki se bodo v nadaljevanju sezone lahko popolnoma posvetile državnemu prvenstvu, saj so končale z nastopi v ligi prvakinj. Za zmago so se morale na koncu pošteno potruditi.

Prvi niz je minil popolnoma v znamenju domače ekipe, ki si je že do drugega tehničnega odmora priigrala osem točk. Z boljšim servisom, do konca niza so dosegle tri ase in napadom, s sedmimi točkami se je izkazala Olivera Kostić, so Ljubljančanke brez težav prišle do vodstva z 1:0. Toda v drugem so Novogoričanke pokazale zobe.

Razigrala se je Teja Kolbl, ki je imela dobri pomočnici v Sari Djukić in Teji Bavdaž, ki je z blokom svojo ekipo popeljala do vodstva s 17:10. Čeprav se calcitovke niso predale, saj so ob boljšem servisu, po dveh lastnih napakah gostij, na 18. točki izid izenačile, bilo je tudi še 19:19, toda končnica je spet pripadla novogoriški ekipi. Niz je z blokom končala Bavdaževa, ki je izkoristila že kar prvo zaključno žogo.

S točko Kaje Turk so ljubljanske odbojkarice v tretjem nizu na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo treh točk, ko je bila v napadu za vodstvo s 14:10 uspešna še Slavina Koleva, se je zdelo, da so le strle odpor borbenih gostij, a še zdaleč ni bilo tako.

S točko Polone Marušič so se domačinkam približale na točko zaostanka (16:17), vendar je bilo po bloku Ceclie Aragao že 20:16 za varovanke trenerja Gašperja Ribiča. Za zanesljivo zmago tudi v tretjem nizu sta v končnici poskrbeli Maja Forštnarič in Koleva.

V četrtem nizu so odbojkarice Calcita z asom Forštnaričeve povedle že s 17:8, toda namesto, da bi tekmo mirno pripeljale h koncu, so Novogoričankam dovolile, da so se jim v končnici popolnoma približale. Marušičeva in Djukićeva sta bili tisti, ki sta domači ekipi povzročali največ težav, vendar je bila Kostićeva z 28 točkami na tekmi tista, ki je preprečila popoln preobrat v četrtem nizu.

Calcit Ljubljana - GEN-I Volley 3:1 (15, -22, 19, 23)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 50, sodnika: Perčič (Kamnik) in Jovanović (Komenda).
* Calcit Ljubljana: Grudina, Božič, Vrhovnik, Igličar, Forštnarič 8, Kučej, Kostić 28, Aragao 6, Hribar, Jerala, Turk 6, Potokar 12, Koleva 16.
* GEN-I Volley: Vukčević 7, Bavdaž 6, Zbičajnik 2, Aumann 4, P. Marušič 13, Djukić 9, Kolbl 11, Pahor, Š. Marušič, Simčič.

Nova KBM Branik - Kema Puconci 3:0 (13, 11, 16)

* Lukna, gledalcev 90, sodnika: Mesarič (Murska Sobota) in Tovornikova (Maribor).
* Nova KBM Branik: Blagne 8, Košenina, Kaučič 11, Sužnik, Cvetanović, Bračko, Ammerman 12, Vovk 1, Najdič 1, Pučnik 1, Planinšec, Sobočan, Pintar 5, Eržen 10.
* Kema Puconci: Praprotnik 1, Pintarič, Vinkovič 1, Franko 6, Škraban 7, Banfi 1, Donša, Jerič, Kovač 6, Oletič 1, Kadiš 2.

Zgornja Gorenjska - Vital 2:3 (-10, -21, 20, 17, -14)
* Dvorana Pod Stolom, gledalcev 100, sodnika: Dugar (Kanal) in Novak (Dvor).
* Zgornja Gorenjska: Avsenik, Marzidovšek 2, Pogačar 5, Blažič 26, Rotar, Tučen 12, Klinar 3, Jerala 9, Tramontozzi 7.
* Vital Ljubljana: Mijoč 9, Vogrič 10, Handanović 15, Čotar, Dolenc, Zaplotnik 10, Pavič 10, Arnež, Janežič, Flego.

Aliansa - Formis 1:3 (17, -23, -22, -16)
* Dvorana OŠ v Šempetru, gledalcev 200, sodnika: Skudnik (Mežica) in Novak (Dvor).
* Aliansa: Hren 2, Rifelj, Tomc, Šantelj 19, Blagus 8, Rozman 13, Ovčar 6, Kopač, Lenart 2, Udrih 10.
* Formis: Desy Vahen 25, Sešel 14, Kerbler 8, Ajnihar 3, Pogorevc 3, Pintarič 18, Polanec 1, Pravdič, Vedlin Gojčič.

Luka Koper - Braslovče 3:2 (16, -20, 17, -30, 9)
* Dvorana OŠ Koper, gledalcev 100, sodnika: Markelj (Bled), Adrović (Kamnik).
* Luka Koper: Barič, Pethö 14, Nedoh, Kušar, Poropat, Ferlinc 13, Lucas 25, Jurić 10, Jotanovič 3, Dodič 14, Božič, Požar.
* Braslovče: Bedjanič, Anzelc, Podbregar 1, Muhovic, Rituper 1, Žnidar 10, Markovič 21, Mihevc 4, Marovt, Mihalinec 19, Hribernik, Praunseiss 10, Raković 2.