Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 21.11.2023 22:12:15

Panvita Pomgrad v Španijo z lepo prednostjo

Odbojkarji Panvite Pomgrad so v drugem krogu evropskega pokala challenge v svoji dvorani v Puconcih premagali Špance. Povratna tekma bo v Španiji na sporedu prihodnjo sredo.

Panvita Pomgrad - Pamesa Teruel 3:1 (26, -23, 18, 27)

Puconci - Zelena dvorana, gledalcev 250, sodnika: Ivković, Kuzmanović (oba BiH).
Panvita Pomgrad: Rajnar, Doda 15 (1 as, 2 bloka), Šormaz 20 (2 bloka), Drvarič 6 (1 as, 5 blokov), Vrabl, Suhadolnik 11 (5 blokov), Horvat, Legen 2 (2 bloka), Bedrač 5 (5 blokov), Drobnič 3, Novak, Mirković 17 (1 as, 2 bloka).
Pamesa Tereuel: Lorente 2, Mendez 18 (1 as, 5 blokov), Martinez 15 (1 as), Ferrandez 12 (1 blok), Tellez 11 (3 bloki), Zelayeta 10 (1 blok), Pont, Valino, Igual, Gamiz, Vildasola 4, Fresquet.

Prekmurci so po tesnem napredovanju v prvem krogu, ko so bili po zlatem nizu boljši od ciprske Omonie, dobro začeli drugi krog tekmovanja. Pred gostovanjem v Španiji prihodnji teden so si priigrali lepo prednost.

Varovanci Dejana Fujsa so v prvem nizu ves čas imeli prednost, vodili so tudi s 24:21, na koncu pa so trepetali za vodstvo z 1:0. Na razliko so vendarle povedli (28:26). V drugem so gosti vodili že za šest točk (16:10), niz pa dobili šele po tesni končnici, potem ko je domačinom malce zmanjkalo za preobrat v tem delu.

Tretji niz je bil še najmanj izenačen, potem ko je Panvita v drugem delu niza povečevala prednost in niz dobila s 25:18. V četrtem pa so po asu Žana Bedrača ter po težko prigarani prednosti z 21:17 malce popustili in dovolili tekmecem, da se povsem približajo. V tesni končnici so domači niz vendarle dobili z 29:27.

Pri Panviti je bil z 20 točkami najbolj učinkovit Nenad Šormaz, 17 točk je dodal Stefan Mirković, 15 pa Leonardo Doda. Pri Špancih je 18 točk dosegel Victor Mendez Jimenez (5 blokov). Prekmurci so imeli občutno prednost v bloku (23:10) in pri sprejemu (48:34 %).

V pokalu challenge je od slovenskih klubov v igri še Calcit Volley. Vodilna ekipa državnega prvenstva se bo v sredo pomerila proti poljski zasedbi Projekt iz Varšave.

Merkur Maribor in Hiša na kolesih Triglav sta izpadla v prvem krogu proti finski ekipi Akaa oziroma Dea Sport Burgasu.