Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

Stane Kadunc
0 17.05.2015 22:56:59

Fantastična predstava Aleša Blaža ni bila dovolj

Kranjčan je izenačil rezultat dneva, Nemci pa so ob bučni podpori bili dosti boljši od Slovenije.

V prekrasnem ambientu se je začel veliki derbi prvega dne tekmovanja v moškem delu prvenstva. Polne tribune tukajšnje dvorane so pričakale ta derbi. V veliki večini so bili Nemci, a tudi slovenskih pristašev ni bilo tako malo. Matej Lepej in Aleš Blaž sta brez nepotrebne treme začela udarjati po kegljih. Oba dvoboja sta bila vseskozi izenačena, razlika pa se je gibala med -10 do +10, v zadnjem nizu pa je na koncu malo popustil Pivčan. Toda v tistem trenutku se je razigral Kranjčan Aleš Blaž. Potem ko je zaključil serijo na polno pri 111 kegljih, je dobesedno zablestel na čiščenju, kjer je podrl kar 87 kegljev in se zaustavil na 198 kegljih, kar je njegov osebni rekord. To je tudi njegov končni rezultat, saj se je zaustavil na 687 podrtih kegljih, kar izenačenje najboljšega izida. (Srb Vilmoš Zavarko!). Aleš je ob 2:2 v nizih dobil dvoboj z Mathiasom Webrom s 687:653. Tudi drugi dvoboj se je končal z 2:2, s tem da ga je dobil na keglje Thorsten Reiser s 635:607.

V drugem paru pa sta nastopila Primož Pintarič in Gregor Bajželj. Pritisk iz občinstva v spremljavi z bobni je še naraščal. Čeprav sta oba naša odigrala po svojih najboljših močeh, pa nista mogla ustaviti naleta domačinov. Thomas Shneider je ugnal Primoža s 665:603, medtem je Grega pristal pri 609 potrtih kegljih, nasprotnik pa jih je zbral 46 več. Tako so nam Nemci pošteno ušli. Povedli so s 3:1 in si nabrali zaloge 102. kegljev.

Tako je bil zadnji par v sestavi Janže Lužan in Franci Velišček pred izredno težko nalogo. Tega sta seveda dobro zavedala. V prvem nizu sta bila oba zelo odločna, a sta bila Nemca še malce bolj prodorna. Kranjčan Janže je zaključil pri 162 podrtih kegljih (-13), medtem ko je Cerkničan Franci pri 157 podrtih kegljih nekoliko nespretno izgubil za en kegelj. Toda ravno zadnji met je Veliščku malce podrl samozavest in je začel počasi popuščati v boju s Schondelmaierjem. Medtem se je Lužan še naprej samozavestno spopadal s Timom Hoffmannom. Drugi niz je izgubil za tri keglje, medtem ko je tretjega uspel dobiti. Tudi v četrtem je želel storiti, vse da prišel do končne točke, toda Hoffmann je tudi ta niz odigral odlično. V zadnjem nizu pa se je ponovno prebudil Velišček ga dobil in nekoliko ublažil poraz, ki je znašal 782:605, medtem ko je Lužan moral stisniti roko Hoffmannu, ki je bil uspešnejši, ob 3:1 v nizih, s 661:629.

Sama tekma je bila velika reklama za kegljanje. Poraz z Nemci je bil pričakovan, vseeno pa smo po prvem paru še razmišljali o presenečenju. Toda varovanci Bojana Pihlarja si nimajo kaj očitati, saj je ekipni rezultat na koncu, 3712, vseeno zelo dober. Sedaj se morajo Av miru pripraviti na Bosno in Hercegovino. Če bodo odigrali vsaj podobno, potem se nimamo česa bati. Tudi današnjega poraza si ne smemo preveč vzeti k srcu. Nemci so absolutno boljši, poleg tega pa se je med igro tudi poznalo, da so na tem objektu kar precej vadili.

Slovenija - Nemčija 1:7 (7:17; 3712:3874)