ue
ue
0 26.03.2016 12:29:51

Zgodovinska medalja za slovenski bovling

Slovenski mladinci so na evropskem prvenstvu v bovlingu na Islandiji osvojili zlato medaljo.

Prvo medaljo v zgodovini slovenskega bowlinga na EP so pod vodstvom trenerja Roberta Godniča priborili Tim Cerkvenik, Aleksander Koštric, Rok Koštric in Žiga Zalar. Slovenci so v predtekmovanju zasedli tretje mesto, nato pa v polfinalu najprej premagali Švedsko (905:808), nato pa v boju za zlato še Finsko, ki so jo zlomili šele v devetem okvirju in slavili s 798:742.

V tekmovanju parov sta Cerkvenik in Zalar dosegla fantastično 5. mesto med 41 pari, za uvrstitev v polfinale jima je zmanjkalo le deset točk. Naš drugi par Aleksander in Rok Koštric je z desetim mestom prav tako dosegel super rezultato. Le še bowling velesila Švedska je imela dva para med prvimi desetimi. Na prvenstvu sodelujejo mladinci in mladinke iz 26 držav.