Cilj izpolnjen! Slovenija se je spet vrnila med ...

Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

0 18.12.2016 17:10:34

Slovenci imajo v žepu štiri kolajne

Uspešna dvojica Janžič - Tonejc.
Zdenko Fajdiga
Predzadnji tekmovalni dan na evropskem prvenstvu v Nici so si slovenski balinarji zagotovili štiri najmanj bronasta odličja.

Med našimi nosilci je z dvema Aleš Borčnik, ki se je z 42 točkami uvrstil med najboljšo četverico v hitrostnem zbijanju, skupaj z Anžetom Petričem pa mu je uspel enak dosežek v štafeti (54/60). Tretja kolajna je pod slovensko streho po zaslugi Jureta Kozjeka, ki je se je z najboljšim rezultatom 23 točk uvrstil v finale četverice v natančnem zbijanju.

Za četrto slovensko kolajno je poskrbela dvojica Davor Janžič - Dejan Tonejc, ki je premagala Ivana Galića in Mata Grubišića iz Bosne in Hercegovine s 13:1. Srba Milaković in Butorac sta izločila aktualna evropska prvaka iz Kopra, Francoza Garcio in Poyeta s 4:3. Žal je izpadel Kozjek v klasični igri, saj je izgubil četrtfinalni dvoboj z Italijanom Luco Melignanom s 4:9. Tako bo igral le za peto mesto s Turkom Yilmazom Duranom.