Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 22.04.2017 20:25:34

Slovenca brez medalj, Romune razveselil Dragulescu

Napoca, 22. aprila (STA) - Prvi finalni dan po orodjih evropskega prvenstva v romunskem Cluj-Napoci sta nastopila oba Slovenca. Sašo Bertoncelj je bil šesti na konju z ročaji, Teja Belak pa sedma na preskoku. Za veselje prirediteljev je poskrbel Marian Dragulescu z zlatom na parterju.

Šestintridesetletni romunski zvezdnik Dragulescu je poskrbel za navdušenje polne dvorane Polivalenta z zmago na parterju, kar mu je prvič uspelo pred 17 leti. Na EP je sicer zdaj pri desetih zlatih kolajnah. Srebro je osvojil Rus Dmitrij Lankin (14,466), bron pa Izraelec Aleksander Šatilov (14,400).

Na preskoku je zmagala komaj 16-letna Francozinja Coline Devillard (14,466), druga je bila mnogobojska prvakinja Britanka Elissa Downie (14,350), tretja pa Madžarka Boglarka Devai (14,316). Belakova je na sedmem mestu zbrala 14,183 točke.

Na konju z ročaji je bil prvi Rus David Belavskij (15,100). Srebro je osvojil Madžar Krisztian Berki (14,900), bron pa Armenec Harutjun Merdinjan (14,833). Bertoncelj je sestavo ob težavi pred seskokom končal s 13,433 točke.

Na dvovišinski bradlji je zmagala Belgijka Nina Derwael (14,633), druga je bila Rusinja Jelena Eremina (14,300), tretja pa Elissa Downie (14,133).

Grčiji je zlato medaljo na krogih priboril Eleftherios Petrounias, srebro je pripadlo Britancu Courtneyju Tullochu, bron pa si je zagotovil Ukrajinec Igor Radivilov.

EP v Romuniji se bo končalo v nedeljo, ko so na sporedu še finali na bradlji, drogu in preskoku za telovadce ter parterju in gredi za telovadke.

Značke: gimnastika, ep