Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 20.05.2017 12:20:37

Kevin Venta tik pod vrhom v Münchnu

Slovenski strelec Kevin Venta je na tekmi svetovnega pokala v Münchnu osvojil 15. mesto v disciplini malokalibrska pištola 50 metrov.

Ormožan je zadel 555 krogov, do finalnega nastopa pa so ga ločili trije krogi. V kvalifikacijskem delu je bil najboljši Južnokorejec Daemyung Lee, ki je zadel 567 krogov.

Venta je v zahtevnih razmerah dobro opravil svoj nastop, vseskozi je bil v igri za finale, pokopala pa ga je tretja serija, ko je zadel le 90 krogov. Po dvakrat je zadel 94 in 92, enkrat pa še 93 krogov, kar mu je na koncu navrglo uvrstitev v "top 15", kar je v tej izostreni konkurenci zelo dober izid. Ormoški strelec se je v tej sezoni izkazal tudi na uvodni tekmi svetovnega pokala v New Delhiju, kjer je z malokalibrsko pištolo zasedel 11., z zračno pištolo pa 12. mesto.

Na petkovi ženski tekmi z zračno puško je Živa Dvoršak zasedla 32. mesto, potem ko je zadela 416 krogov. Na tekmi sta nastopil še dve Slovenki: Sonja Benčina (415,8) je preizkušnjo končala na 34., Urška Kuharič (414,7) pa na 45. mestu v konkurenci 122 strelk iz celega sveta.