Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Olga: Miha si je dovolil to, česar si ne bi smel ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 11.08.2016 19:57:20

Slovenca sta se od olimpijske discipline poslovila brez kolajne

arhiv Ekipe24
Luka Božič in Sašo Taljat sta bila preskromna za kolajno na olimpijskih igrah.

Slovenska kanuista na divjih vodah Luka Božič in Sašo Taljat sta v finalu olimpijskih iger v Riu de Janeiru osvojila sedmo mesto. V konkurenci dvojcev sta zmagala bratranca Peter in Ladislav Škantar, druga sta bila Britanca Richard Hounslow in David Florence, tretja pa Francoza Gauthier Klauss in Matthieu Peche.

Slovenca sta bila v finalu dobro na progi, po zaostanku poldruge sekunde na prvem vmesnem času, sta tega zmanjšala na vsega štiri stotinke na drugem, a sta potem udarila 22. vrata, si prislužila kazenski dve sekundi in v cilju zasedla šele drugo mesto, na startu pa je bilo še šest dobrih posadk, od katerih jih je bilo na koncu pet hitrejših. Ta disciplina je bila na programu olimpijskih iger zadnjič na sporedu, na prihodnjih igrah 2020 v Tokiu jo bo zamenjal ženski kanu.