Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

ue
ue
0 25.10.2014 13:45:04

Dve na samem vrhu, Maze 22.

Z današnjim veleslalomom v Söldnu so alpske smučarke uradno začele sezono 2014/15, katere vrhunec bo predstavljalo svetovno prvenstvo v ZDA.

Že v uvodu pa smo videli zelo izenačen boj za sam vrh in delitev prvega mesta. Na njem sta končali Mikaela Shiffrin, ki je tako devetim slalomskim dodala še prvo veleslalomsko zmago, in skupna zmagovalka zadnje zime Anna Fenninger. Tretja je bila Avstrijka Eva-Maria Brem (+0,27).

Slovenska šampionka Tina Maze s prvim veleslalomom v sezoni ne bo zadovoljna. Že v prvem teku, ko se je na progo podala s startno številko 13, je v cilju za vodilno Shiffrinovo zaostala kar za 3,97 sekunde in drugi tek začela s 16. mesta. V njem pa je uvrstitev še nekoliko pokvarila, tekmo je končala kot 22. (+4,72).

Tina Robnik
se ni uvrstila v drugo vožnjo, prvo je končala na 43. mestu (+8,86), Katarina Lavtar je odstopila, Ana Drev pa zaradi bolezni, ki jo muči že skoraj teden dni, ni nastopila.

V nedeljo se bodo v Söldnu pomerili še veleslalomisti, slovenske barve bosta zastopala Žan Kranjec in Mišel Žerak. Svetovni pokal se bo nato nadaljeval 15. novembra v Leviju na Finskem, kjer bo ženski slalom, naslednji dan pa še moška slalomska preizkušnja. Sledila bo selitev v Severno Ameriko.