Cilj izpolnjen! Slovenija se je spet vrnila med ...

zu
zu
0 22.02.2015 13:00:47

Mayerju uspelo to, kar si je želela Tina Maze

Za olimpijskim prvakom v smuku Avstrijcem Matthiasom Mayerjem je najboljši vikend v svetovnem pokalu.

Potem ko je v soboto v Saalbachu dobil smuk, je dan pozneje slavil zmago tudi v superveleslalomu. Pred tem je v svetovnem pokalu zmagal le enkrat, lani je bil v smuku najboljši na finalu v Lenzerheideju.

Na tehnično zahtevni progi z veliko hitrimi veleslalomskimi zavoji in slabo vidljivostjo je Francoza Adriena Theauxa premagal za 23, Norvežana Kjetila Jansruda, vodilnega v superveleslalomskem seštevku svetovnega pokala, pa za 27 stotink sekunde. Na nehvaležnem četrtem mestu je še drugič zaporedoma ostal Švicar Carlo Janka.

Slovenski tekmovalci so v superveleslalomu ostali brez točk. Boštjan Kline je zasedel 32. (+2,60), Martin Čater 35. mesto (+2,67), Klemen Kosi pa je ostal brez uvrstitve. "Kosi se je odločil, da bo četrta vrata odpeljal kot Reichelt in ta dva ter še en pozneje so bili edini, ki so tam zgoraj odstopili. Tako se je odločil in se ni držal navodil. Kline je spet smučal dobro, a v zadnjem delu izgubil sekundo, kar je že skoraj kronična napaka. S Čatrom pa smo zadovoljni, a samo z njegovo odlično vožnjo bi mu uspelo priti med trideset. V celoti gledano ne moremo biti zadovoljni," je slovenske nastope ocenil Peter Pen, odgovorni trener hitrih disciplin.

Tekme v Saalbachu, ki kandidira za svetovno prvenstvo leta 2021 (SP je gostil leta 1991, na katerem je kolajno osvojila Nataša Bokal), so bile na sporedu prvič po letu 1999, ko je veleslalom dobil Christian Mayer, še leto prej pa je bil v veleslalomu najboljši Hermann Maier.