Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

su
su
0 29.11.2015 22:48:29

Svindal najboljši še v supereveleslalomu, Kline 14.

Norvežan Axel Lund Svindal je na tekmi za svetovni pokal v kanadskem Lake Louisu sobotni zmagi v smuku dodal še prvo mesto v superveleslalomu.

S 35 stotinkami zaostanka je bil drugi Avstrijec Matthias Mayer, tretji pa je bil Italijan Peter Fill. Najboljši Slovenec je bil Boštjan Kline s 14. mestom. S 27. zmago v karieri, prvo v superveleslalomu po 20. decembru 2013, ko je zmagal v Val Gardeni, je v skupnem seštevku svetovnega pokala Fillu, ki se je z današnjim tretjim mestom prebil na drugo mesto, pobegnil za 67 točk.

Za Norvežana, ki bo 26. decembra praznoval 33. rojstni dan, je bila to že osma zmaga v Lake Louisu, dvakrat je bil najboljši v smuku, šestkrat v superveleslamu, kjer je leta 2006 tudi prvič zmagal na tekmi svetovnega pokala. Na drugo mesto se je uvrstil Mayer, ki je tretjeuvrščenega Filla, včerajšnjega drugouvrščenega v smuku, prehitel za deset stotink.

Izkazal se je tudi mladinski svetovni prvak v smuku in superveleslalomu iz leta 2011. Kline je že v soboto s 24. mestom v smuku najavil dobro formo, danes je bil v superveleslalomu še hitrejši in z zaostankom 1,42 sekunde tekmo končal na 14. mestu, kar je njegova najboljša superveleslalomska uvrstitev v svetovnem pokalu. Konec decembra lani je bil v smuku v Santa Caterini še mesto boljši.

Kmalu po nastopu Klineta je prišlo do daljše prekinitve, saj je grdo padel Avstrijec Thomas Mayrpeter. Že v soboto se je na smuku težje poškodoval njegov rojak Markus Dürager, ki zlomljeno golenico in mečnico leve noge ter levo zapestje. S helikopterjem so v cilj pripeljali tudi Mayrpetra, za kako hudo poškodbe gre pri njem, pa še ni znano.

Značke: smučanje, svindal, kline