5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 06.03.2016 11:33:21

Kranjska Gora: Finale slaloma brez Slovencev

Marcel Hirscher je bil najhitrejši na prvi progi slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kranjski Gori. Avstrijcu sta se najbolj približala Francoz Julien Lizeroux (+0,75) in Nemec Fritz Dopfer, ki se je zadržal še štiri stotinke sekunde dlje na progi. V finalu ne bo nobenega Slovenca. Najboljši Slovenec je bil Matic Skube na 39. mestu.

Hirscher je v Kranjski Gori očitno prišel v odlično formo ter kaže najboljše predstave v najtežjih pogojih in razmerah. Potem ko je zmagal na sobotnem veleslalomu ter si z zmago predčasno zagotovil mali kristali globus za zmago v posebnem veleslalomskem seštevku, si 27-letnemu Salzburžanu nasmiha še slalomska zmaga, s katero bi še okrepil prednost v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Vodilni v posebnem slalomskem seštevku Norvežan Henrik Kristoffersen je na prvi progi za Hirscherjem zaostal 96 stotink sekunde za šesti čas. Razlika med tekmovalcema v slalomskem seštevku sicer znaša 131 točk, v skupnem seštevku pa 333 točk.

Po navdihujočih predstavah Žana Kranjca, ki je poskrbel na obeh veleslalomih pod Vitrancem, v petek in soboto, za slovenska finalna nastopa in točke s 16. mestoma, pa v finalni vožnji slaloma slovenska moška vrsta ne bo imela predstavnika.

Slabo startno izhodišče in slabi pogoji so vzeli davek. Prvi slovenski nastop je bil pri številki 39, ki jo je nosil Matic Skube. Škofjeločan pa je že ob prihodu v cilj izpadel iz trideseterice, z zaostankom 2,87 stotink sekunde pa je zasedel končno 39. mesto.

Po njegovi poti so šli še Miha Kürner (51., +3,79), Žan Grošelj (55., +4,15), Žan Kranjec (58., +4,44), Jakob Špik (59., +4,50) in Klemen Kosi (65., +6,40).