Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

bu
bu
0 19.03.2016 15:16:45

Soukalovi veliki kristalni globus

Finska biatlonka Kaisa Mäkäräinen (30:06,7/2)je zmagovalka zasledovalne preizkušnje v Hanti Mansijsku, druga je bila Francozinja Marie Dorin Habert (+1,5/1) in tretja Italijanka Dorothea Wierer (+5,7/1). S četrtim mestom (+6,5/2) je Čehinja Gabriela Soukalova osvojila veliki kristalni globus. Slovenka Teja Gregorin je bila 25. (+2:25,0/3).

Na zadnji letošnji zasledovalni preizkušnji v svetovnem pokalu so bile razlike med prvimi petimi tekmovalkami izredno majhne, Mäkäräinenova pa je ubranila prvo mesto s četrtkovega sprinta, čeprav je zgrešila dve tarči. Na koncu je imela v cilju minimalno prednost pred Dorin Habertovo, ki je bila v sprintu šele deseta, tretje mesto je ubranila Wiererjeva, ki je tako kot francoska biatlonka enkrat morala v kazenski krog.

Čeprav je Soukalova v zasledovanju v primerjavi s četrtkom izgubila dve mesti, po dveh zgrešenih strelih je dobila neposreden boj za četrto mesto z Nemko Franzsko Preuss, je imela 26-letna biatlonka iz Jablonca, iz kjer je doma tudi glavni trener slovenske biatlonske reprezentance Tomaš Kos, več kot dovolj razlogov za dobro voljo. S četrtim mestom si je pred nedeljsko zadnjo letošnjo preizkušnjo v svetovnem pokalu, ko bo v Hanti Maninsku na sporedu skupinski start najboljših 30 v letošnji sezoni, prvič v karieri zagotovila veliki kristalni globus. Pred drugouvrščeno Dorin Habertovo ima zdaj 63 točk prednosti, pred tretjeuvrščeno Wiererjevo pa že 131 točk.

Soukolova je osvojila tudi mali kristalni globus v zasledovalnih preizkušnjah, druga je v tem seštevku Wiererjeva, tretja pa Dorin Habertova.

Najboljša slovenska biatlonka zadnjih let Gregorinova je svoj predzadnji nastop v letošnji sezoni končala s tremi zgrešenimi streli, tako da je v primerjavi s sprintersko preizkušnjo izgubila štiri mesta, vendar je še ulovila nastop na nedeljski tekmi s skupinskim startom. Na strelišču ni šlo vse gladko niti drugi slovenski predstavnici Anji Eržen, ki je vseeno pridobila dve mesti in tekmo končala kot 50. (+4:56,9/4).

V skupnem seštevku svetovnega pokala je s 143 točkami Gregorinova na 46. mestu, Erženova in Andreja Mali, ki je v Rusiji ni, pa si s še dvema drugima tekmovalkama delita 98. mesto.