Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

zu
22 22.01.2017 16:48:06

Roke na čeladi: Peter daleč od vrha za obema bratoma

V Zakopanah je končana prva serija posamične tekme pred skoraj 40.000 gledalci.

V izjemnem vzdušju, ki so ga poljski navijači pripravili kot spodbudo za domače skakalce, pa je najbolje po prvi seriji opravil Richard Freitag (132,5). Drugi je bil Andreas Wellinger (130,5), tretji pa Michael Hayböck (132,5).

Od Petra Prevca smo pričakovali ogromno, saj je v prejšnji dveh dneh znova dvignil raven forme, prvi skok pa se mu ni posrečil. Z odskokom je malce zamudil, ob pristanku pa je imel še dodatne težave in pristal pri 125,5 metrih. Bil je zelo jezen. Že po skoku je bil 8., serijo pa je končal na 19. mestu.

Domen, tretji v skupnem seštevku svetovnega pokala, je z 129. metri zasedel 11. mesto, a z dokaj majhnim zaostankom (6,6 točk). Tande je bil četrti, Stoch pa šele šesti.

V finale sta se od ostalih Slovencev uvrstila le še Cene Prevc (124,5), ki je bil mesto pred bratom Petrom na 18. in Jernej Damjan (122,0), ki je še ujel najboljšo trideseterico na 27. mestu. Prekratki so bili oboleli Jurij Tepeš (119,5) ter mladeniča Bor Pavlovčič (118,5) in Aljaž Osterc (113,5).