Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

bk
bk
0 25.11.2014 22:45:12

Olimpija še z eno ničlo, Pance med strelci

Slovenski predstavnik v ligi EBEL je sinoči vknjižili nov poraz. Na tretji tekmi v štirih dneh je bil tokrat nemočen v Bolzanu, kjer pa se je izkazal slovenski hokejist.

Seveda tu merimo na Žiga Panceta, otroka Olimpijine hokejske šole, ki se je lani preselil na Južno Tirolsko. Tokrat je tudi slovenski olimpijec in ris izdatno sodeloval pri deveti zmagi aktualnih prvakov lige EBEL, saj je Ljubljančan v 4. minuti najprej podal za vodstvo z 1:0, šest minut pozneje pa je kar sam poskrbel za prednost Bolzana z dvema goloma. To je bil Žigov peti gol v tej sezoni razširjenega avstrijskega prvenstva, Italijani pa so tako prekinili niz treh zaporednih porazov.

Identičen poraz Graza

Graz je včeraj na domači ledeni ploskvi izgubil s Salzburgom, ki je v zadnjih 12 minutah tretje tretjine uprizoril popoln preobrat, saj je po vodstvu črnih panterjev z 2:0 na koncu slavil s 3:2. V statistiko se nocoj pri domačih Miha Verlič (med strelce se je vpisal ob nedeljskem porazu Graza v Znojmu, kjer so Čehi na enak način kot rdeči biki, to je s štirimi zaporednimi zadetki, prišli do zmage) ni vpisal, vratar Luka Gračnar še vedno okreva po operaciji roke in še ni bil v postavi Salzburga.

Olimpija se je v Bolzano odpravila z vsemi razpoložljivimi močmi, pred tekmo so iz kluba sporočili, da se bo v zeleno-belem dresu še naprej oziroma vsaj do konca decembra dokazoval napadalec Tom Zanoški.

Olimpiji je v Bolzanu spodletelo predvsem na strelski ravni, saj se kot v nedeljo na Solnograškem tudi v Italiji ni nihče vpisal med strelce. Prvih deset minut je bilo očitno ključnih, da si je Bolzano začel tlakovati pot še do šeste zmage na šestih tekmah z ljubljanskim moštvom, v 58. minuti pa jo je z golom v prazno mrežo samo še potrdil.

Olimpija se po seriji treh gostovanj v petek vrača v Tivoli, kjer bo gostila Celovčane.

Bolzano - Olimpija  3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Bolzano – Palaonda. 1550 gledalcev. Sodniki: Gamper, Nothegger in Schauer (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 de Simone (Bernard, Pance, 4.), 2:0 Pance (Oberdorfer, De Simone, 10.), 3:0 Nesbitt (Zanette, McMonagle, 59., EN).
Kazenske minute: Bolzano 6, Olimpija 10.

Olimpija: Chiodo, Sila; Cvetek, Degon, Hebar, Mušič. Zanoški; Medvec, Logar, Bishop, Pešut, Koblar; Groznik, Planko, Uduč. Hočevar, Ropret; Sotlar, Koren, Pesjak, Kalan, Čepon