1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 23.11.2014 20:46:30

Naporen ritem terjal svoj davek

Hokejisti Olimpije so po včerajšnji zmagi še drugič v dveh dneh stopili na led. Toda v Salzburgu so doživeli hladen tuš, saj so biki slavili s 6:0.

Ljubljanski hokejisti so, potem ko so celoten prvi del sezone potrebovali za to, da so dosegli prvi uspeh na gostovanjih, v soboto dosegli še drugo zmago na tujem zapored, ko je padel Innsbruck.

A počitka za zmaje ni bilo, že danes jih je čakala nova naporna postaja pri Salzburgu, eni od vodilnih ekip lige. Tretjič ni šlo, Salzburg je bil boljši, Ljubljančani pa tako nadaljujejo že kar neverjetno dolg niz: nazadnje so bili na Solnograškem uspešni 28. decembra 2008, od takrat pa so izgubili vseh 18 medsebojnih tekem na ledu rdečih bikov. Skupno je Salzburg v dosedanjih 50 tekmah dosegel 37 zmag in je za zmaje najbolj neugoden nasprotnik.

Že v 75. sekundi se je za golom domačega vratarja Nika Hovinena poškodoval Andrej Hebar, ki zaradi bolečega hrbta ni mogel več nadaljevati. Domači so bili bolj sveži in so silovito pritiskali. Gostje pa so se dobro postavljali in brez večjih težav odbijali poskuse domačih, ob koncu pa so se sprostili še sami in nekajkrat zapretili prek Marvina Degona v 18. minuti, Anžetu Ropretu pa odbitega ploščka ni uspelo spraviti v mrežo. Gostje so nato krenili še v protinapad, strel Mihe Pesjaka pa je končal prek gola. Ko je kazalo, da se bo prvi del končal brez golov, je nekaj zmede v gostujoči obrambi izkoristil Kyle Beach in z desne strani presenetil Andyja Chioda.

Za nameček so gostje dve sekundi pred iztekom prvega dela storili še prekršek. Nadaljevanje je že v 41. sekundi prineslo gol za 2:0, s tem pa so domači že naredili velik del naloge za končno zmago. Ključna je bila 30. minuta, ko so imeli Ljubljančani na ledu igralca več, Thomas Raffl pa je ušel prek celega igrišča in zatresel mrežo za 3:0. Takrat je bila tekma odločena, domači pa so nato dosegli še en gol, nekdanji ljubljenec ljubljanskih navijačev John Hughes je spremenil smer ploščku pred golom za 4:0.

V zadnjem delu je pri gostih med vratnici stopil Aleš Sila, ki pa je klonil po petih minutah, spet je bil pred golom Hughes, končni izid so domači z igralcem več postavili pred koncem tekme. Priložnost za vsaj časten gol pa je zamudil Aljaž Uduč.

Zmaji bodo že v torek nadaljevali niz gostovanj, čaka jih preizkušnja pri lanskih prvakih tega tekmovanja iz Bolzana, v petek pa bodo nato spet zaigrali tudi v domačem Tivoliju proti Celovcu.

Salzburg - Olimpija  6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Salzburg - Dvorana v Ljudskem vrtu, gledalcev 1900, sodniki: Hanssen, Nikolic (glavna), Kaspar, Waldejer (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Beach (Wesler, Mühelstein, 20.), 2:0 Trattnig (Hughes, Sterling, 21.), 3:0 Raffl (31.), 4:0 Hughes (Fahey, Duncan, 39.), 5:0 Hughes (Duncan, Pöck, 45.), 6:0 Walter (Duncan, Welser, 53.).
Kazenske minute: Red Bull Salzburg 14 + disc. kazen igre (Beach), Telemach Olimpija 12.