Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 12.09.2015 20:16:03

Olimpija novo sezono lige EBEL začela s porazom

Telemach Olimpija je morala na uvodni tekmi nove sezone lige EBEL priznati premoč tekmecem iz Innsbrucka.

Ljubljanski hokejisti so s porazom začeli novo sezono razširjenega avstrijskega prvenstva. Na svojem ledu so pričakali morske pse iz Innsbrucka, ki pa so bili nevarnejši in konkretnejši od ljubljanskih zmajev in se zasluženo veselili prvih treh točk v sezoni.

V prvi tretjini sta ekipi prikazali bolj ali manj enakovredno, a dokaj previdno igro. V drugem delu je bila Olimpija v podrejenem položaju, bržčas tudi zaradi kar štirih dvominutnih kazni.

Ena teh je v 27. minuti botrovala tudi vodstvu gostov, ob izključitvi Anžeta Ropreta je namreč zadel David Schuller. Domači so najlepšo priložnost imeli sredi druge tretjine, in to ob dveh igralcih manj.

Kapetan Aleš Mušič je ukradel plošček, drsal proti vratom, nad njim pa je nato prekršek napravil Jeff Ulmer. Domači navijači so zahtevali kazenski strel, toda sodniki so se odločili le za dvominutno kazen.

V zadnji tretjini je dolgo kazalo, da bo ostalo pri 1:0. Gostitelji so se sicer trudili priti do izenačenja, toda strelsko-napadalski vidik je danes tudi po zaslugi nekdanjega vratarja Olimpije Andyja Chioda zatajil. Tudi ob priložnostih Gregorja Koblarja in Stefana Chaputa.

V izdihljajih tekme je domači trener Fabian Dahlem iz igre povlekel še vratarja Olivierja Roya in poskusil s šesterico v polju priti do vsaj točke. Toda po napaki na svoji polovici je v 60. minuti zadetek z modre črte v prazno mrežo dosegel branilec Innsbrucka Nick Schaus in odločil dvoboj.

Ljubljančane popravni izpit čaka že v nedeljo, ko bo v Tivoliju gostoval Beljak. Ta je danes doma izgubil proti Dornbirnu z 2:3.

Telemach Olimpija - Innsbruck 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 800, sodniki: Warschaw, Widmann, Ettlmayr in Hofstätter.
Strelca: 0:1 Schuller (Spurgeon, 27.), 0:2 Schaus (Lammers, Ulmer, 60.).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 12, Innsbruck 10 minut.