Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 13.09.2015 20:17:47

Zmaji klonili po kazenskih strelih

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 2. kroga lige Ebel po kazenskih strelih izgubili z beljaškim VSV z 1:2 (0:0, 0:1, 1:0; 0:1).

Dvojni tekmovalni konec tedna v uvodu nove sezone razširjenega avstrijskega prvenstva je Ljubljančanom prinesel šestino možnega izkupička. V sobotni prvi tekmi so z Innsbruckom klonili z 0:2, danes pa proti beljaškemu VSV iztržili prvo točko za poraz po kazenskih strelih.

Začetek današnje tekme je obetal dokaj enosmeren promet. Gostje so bili namreč boljši in nevarnejši, napadi pa so se končevali pri vratarju zmajev Olivierju Royu. Na drugi strani je bilo potrebno za konkretnejšo akcijo zeleno-belih počakati do 15. minute, ko je veselje Gregorju Koblarju preprečila prečka, nekaj minut zatem pa je dobro meril še Stefan Chaput, a je vratar gostov strel ubranil.

Nadaljevanje je bilo podobno, s premočjo gostov, le da se je za domače izteklo slabše. Že po treh minutah je namreč Benjamin Petrik preusmeril plošček po strelu od daleč in poskrbel za 1:0. Domači so si pozneje pripravili nekaj priložnosti, dvakrat je ostala neizkoriščena prednost igralca več, vratar Jean-Phillipe Lamoureux pa je ubranil nevarnejša poskusa Sebastjana Hadžiča in Chaputa.

Domači navijači so se razveselili akcije v 42. minuti, ko je po 102 minutah nove sezone Olimpija dosegla prvi gol, po podaji Žige Pešuta je bil na pravem mestu strelec Anže Ropret. Ker nato zadetka ni bilo več, pa so prvič preizkusili tudi nov sistem podaljškov: sedem minut in z manjšim številom igralcev po prvi prekinitvi v 64. minuti. V tem delu so bili domači precej boljši in Chaput bi lahko odločil zmagovalca, toda dvakrat je bil zelo nespreten pred vrati, tekmeci pa so ustavili tudi prodor Aleša Mušiča.

O dveh točkah za zmagovalca so tako odločili kazenski streli; pri domačih je bil uspešen le Jure Sotlar, ki je sicer izvajal kar tri, pri gostih pa Rick Scofield in nekdanji soigralec zmajev Žiga Pance.

V nadaljevanju sezone se bodo Ljubljančani prvič podali v goste, v 3. krogu bodo v petek gostovali v Szekeshehervarju.

Telemach Olimpija - VSV Beljak 1:2
(0:0, 0:1, 1:0; 0:0) - po kazenskih strelih

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 1000, sodniki: Warshaw (ZDA), Gruber (glavna), Ettlmayr (oba Avstrija), Rakovič (Slovenija).
Strelca: 0:1 Petrik (Schlacher, Unterluggauer, 23.), 1:1 Ropret (Pešut, Kaspitz, 42.).
Kazenski streli: 1:2 (Sotlar za Telemach Olimpijo, Scofield in Pance za VSV Beljak).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 4, VSV Beljak 8.