Skrito v raju: Življenje spremenilo Saško in ...

doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 08.01.2016 22:49:58

Raje so šli na ženski hokej

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 41. kroga lige Ebel izgubili proti Celovški ekipi KAC z 0:4 (0:0, 0:2, 0:2).

Poročali smo že o potezi naših kolegov pri Kleine Zeitungu, ki so v svoji četrtkovi številki zaradi poraznih rezultatov bogatega celovškega kluba zapisali le en stavek – ostali smo brez besed –, stran pa so pustili povsem prazno, brez besedila. Včeraj so njihovemu zgledu sledili še domači navijači, sicer eni najzvestejših v celotni ligi, kar ne preseneča, saj ima celovški hokej veliko tradicijo in več kot 30 naslovov prvaka.

Zanimivo je bilo to, da je Olimpija že drugič v zadnjih treh sezonah v Celovcu igrala prav na dan, ko so nezadovoljne domače navijaške skupine izvedle protest proti celotnemu moštvu zaradi slabih rezultatov. Tako navijačev ni bilo v dvorani vse do 43. minute, pred tekmo pa so na svojo tribuno obesili znak: "Odšli smo na ženski hokej."

Začetek je tako mineval v dokaj turobnem vzdušju, domači pa so silovito krenili proti vratom zmajev, ki sta se jim tokrat vendarle pridružila dva poškodovanca Boštjan Groznik in Roland Kaspitz, prvič pa je bil v postavi debitant Luka Kraigher. V peti minuti je tako prvič resno zapretil Thomas Koch, a je bil vratar Olivier Roy zanesljiv, v sedmi minuti pa protinapada gostje niso znali dobro končati. V 14. minuti so bili gostje nekoliko bolj kot običajno nevarni tudi ob igri z igralcem več, a gola ni bilo.

V drugi tretjini je bolje začela Olimpija, toda v 27. minuti, ob drugem power playu, je takoj sledila nova kazen zmajev, potem je šel na klop še Maks Selan. Namesto igralca več so imeli tako kmalu igralca manj, po strelu Kocha pa je prvič klonil tudi Roy, ko je Jean Jacques spremenil smer ploščku pred golom. Tik pred koncem tretjine so domači izvedli lepo akcijo in povišali na 2:0, priložnost za zmanjšanje izida je imel zatem Aleš Mušič, toda vratar Rene Swette je bil zbran.

V zadnji tretjini pa so, tudi ob spodbudi navijačev, ki so se takrat le pojavili na tribuni, domači zaigrali še bolj poletno. V 50. minuti so imeli gostje novo izključitev, Koch je zadel, tretji gol pa je spodrezal Ljubljančane in hitro so dobili še en gol. Premoč rdečih zmajev je bila vidna tudi v strelih, saj so domači na gol ustrelili kar 51-krat, gostje pa zgolj 19-krat.

Jutri bodo Ljubljančani igrali v domačem Tivoliju, tekmec pa bo vodilni Salzburg.

KAC Celovec - Telemach Olimpija 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Celovec - Mestna dvorana, gledalcev 2800, sodniki: Gamper (Avstrija), Zrnič (Slovenija, glavna), Patratscher (Avstrija), Zgonc (Slovenija).
Strelci: 1:0 Jacques (Koch, Lundmark, 30.), 2:0 Ganahl (Setzinger, 39.), 3:0 Koch (Lundmark, Geier, 52.), 4:0 Setzinger (52.).
Kazenske minute: KAC Celovec 8, Telemach Olimpija 10.

Izidi, 41. krog:
- petek, 8. januar:
Red Bull Salzburg - Orli Znojmo         2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Graz 99ers - VSV Beljak                 2:1 (0:0, 1:1, 0:0; 1:0)
Vienna Capitals - Innsbruck             4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Black Wings Linz - Dornbirn             2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
KAC Celovec - Telemach Olimpija         4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

12. Telemach Olimpija  41  4 4 3 30  76:156  23

(* Opomba: zmaga prinaša 3 točke, zmaga po podaljšku/kazenskih strelih 2 točki, poraz po podaljšku/kazenskih strelih 1 točko)

Značke: hokej, ebel, olimpija, kac