5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 02.06.2016 08:30:15

Pittsburgh vodi že z 2:0

Moštvo Pittsburgh Penguins je v velikem finalu severnoameriške hokejske lige NHL povedlo z izidom 2:0 v zmagah. Pingvini so dobili obe tekmi na domačem ledu, na drugi tekmi v dvorani Consol Energy Center v Pittsburghu so San Jose Sharks premagali po podaljšku z 2:1.

Prvi zadetek na tekmi je padel v 29. minuti, ko je v polno zadel Phil Kessel za vodstvo 1:0 za domače moštvo, nekaj manj kot štiri minute pred koncem so gostje izenačili z golom, pod katerega se je podpisal Justin Braun. V podaljšku pa so bili podjetnejši domači hokejisti, odločilni gol je v tretji minuti podaljška prispeval Conor Sheary.

Vratar morskih psov Martin Jones je ubranil 28 strelov gostov, domači vratar Matt Murray pa je zbral vsega skupaj 21 obramb.

Finalna serija se bo preselila na zahodno obalo Združenih držav Amerike v San Jose, kjer bosta na sporedu tretja in četrta tekma bitke za Stanleyjev pokal.

Tekmi bosta v noči s sobote na nedeljo ter v noči s ponedeljka na torek. Prvak lige NHL bo tisto moštvo, ki bo prvo doseglo štiri zmage.

Značke: pittsburgh, nhl, san-jose