Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Celje Krznar Ekipa24.si

Kapo dol! Te besede Damirja Krznarja odmevajo! ...

0 12.02.2016 18:44:08

Mušič in Tičar preveč za Francoze

Slovenska reprezentanca je v tekmi 2. kroga prijateljskega turnirja evropskega izziva v Innsbrucku premagala Francijo s 4:3 (1:0, 2:3, 1:0).

Za varovance selektorja Nika Zupančiča je to druga zmaga na turnirju, saj so že v četrtek v prvi tekmi s 6:2 premagali Avstrijo. V soboto jih ob 12.30 čaka še dvoboj s Slovaško, ki je v Innsbruck prišla z reprezentanco do 23. leta starosti.

Zupančič je tokrat priložnost med vratnicama ponudil Robertu Kristanu (na prvi tekmi je branil Matija Pintarič, medtem ko bo Luka Gračnar verjetno branil na zadnji tekmi). Slovenija je v prvi tretjini prevladovala, zapretil je Ken Ograjenšek, vratar Leo Bertein je moral posredovati še ob strelih Sabahudina Kovačeviča in Žige Jegliča, ob poskusu Jana Muršaka, ko je imela Slovenija igralca več, pa ga je rešil okvir gola. Edini zadetek v tem delu je dosegel Aleš Mušič, ki je bil natančen po podaji Žige Panceta.

Bolj razgibano in za oba vratarja manj uspešno je bilo nadaljevanje. Francozi so pritisnili, kmalu pa tudi izenačili ob "power-playu", toda Slovenci so nato v tem delu še dvakrat prišli do vodstva. Od treh številnih prednosti v drugi tretjini so izkoristili prvo, toda po zadetku Roka Tičarja je nato Loic Lamperier hitro odgovoril še s svojim drugim zadetkom na tekmi. Vendar niti član prvega slovenskega napada v tem elementu ni želel zaostajati: le 19 sekund po francoskem izenačenju se je Slovenija spet veselila, spet pa je bil strelec Tičar. Vseeno pa to ni bil zadnji gol v tem delu, saj so Francozi le pol minute pozneje vnovič poravnali rezultat.

Zmaga je nato le odšla v Slovenijo. Risi so še četrtič povedli, po akciji na desni strani se je dvakratnemu strelu Tičarju z drugim zadetkom na tekmi pridružil še Mušič.

Francoskega odgovora pa ni bilo več, tekmeci so se sicer trudili, v zadnji minuti poskušali izsiliti izenačenje tudi brez vratarja, a so se Slovenci obranili in se veselili druge zmage na turnirju, ki služi kot priprava za aprilsko svetovno prvenstvo divizije I na Poljskem.

Slovenija - Francija 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Innsbruck, dvorana TWK Arena, gledalcev 600, sodniki: Nikolić, Gregersen (glavna), Schauer, Verworner.
Strelci: 1:0 Mušič (Pance, Muršak, 12.), 1:1 Lamperier (Besch, Berthon, 26.), 2:1 Tičar (Jeglič, Kranjc, 33.), 2:2 Lamperier (Fleury, 36.), 3:2 Tičar (Sabolič, Kovačevič, 33.), 3:3 Claireaux (Arrossamena, 36.), 4:3 Mušič (Ograjenšek, Pance, 42.).
Kazenske minute: Slovenija 4, Francija 14 + 10.

Avstrija - Slovaška 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
V večerni tekmi je avstrijska reprezentanca premagala Slovaško s 3:1 (1:0, 2:0, 0:1).

Slovenija ima na turnirju že dve zmagi, uspešna je bila tudi v četrtek, ko je premagala Avstrijo s 6:2.
Tekmovanje se bo končalo v soboto s tekmama zadnjega kroga. Ob 12.30 se bosta merili Slovenija in Slovaška, ob 16. pa še Avstrija in Francija.