Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

masterchef, 10 Njena.si

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

0 11.05.2016 22:55:37

Mrk Slovakov v zadnji tretjini

Na svetovnem prvenstvu v hokeju v Rusiji so po današnji tekmi v predtekmovalni skupini B Finci ostali stoodstotni.

Osvojili so vseh možnih 12 točk, potem ko so premagali Madžarsko s 3:0. Belorusija je po preobratu v zadnji tretjini premagala Slovaško s 4:2.

Finska je v boju z Madžari, ki so vse bližje vrnitvi v drugoligaško konkurenco, na koncu sicer zanesljivo zmagala, toda proti borbenim in obrambno naravnanim tekmecem so se Finci dolgo mučili. Razmerje strelov je bilo na koncu 51-13, goli pa so padli šele v drugi polovici tekme, v 37., 50. in 56. minuti. Finci so na vrhu lestvice z vsemi 12 točkami, Madžari ostajajo zadnji in kot edina ekipa na SP še brez točke.

Slovaki so zapravili prednost 2:0 po dveh tretjinah. Ko se je zdelo, da bodo v zadnjem delu tekmo pripeljali do konca, so njihovi tekmeci do 49. minute izenačili, potem pa v treh minutah od 55. do 58. po zadetkih Andreja Stepanova in Charlesa Lingleta dobili pomembne tri točke, Slovakom pa zadali še drugi boleč poraz v dveh dneh.

V večerni tekmi skupine A so Švedi brez večjih težav premagali Kazahstan, po vodstvu 6:1 sredi tekme so v zadnji tretjini dovolili tekmecem, da so nekoliko ublažili poraz.

Švicarji pa so v skupini A v četrti tekmi prvič končali dvoboj po rednem delu. S 5:4 so zmagali proti Latviji, potem ko so uprizorili pravo dramo. Vodstvo 3:0 ni bilo dovolj, saj so se Latvijci vrnili, izenačili na 3:3, pozneje še na 4:4. Nov podaljšek za Švicarje je preprečil Eric Blum minuto in pol pred koncem. Po porazu Latvija ostaja zadnja v svoji skupini.