Skrito v raju: Življenje spremenilo Saško in ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

Zmaga Hrvatov, poraz Slovakov

vszi
V razširjenem ruskem prvenstvu v torek potekali dve tekmi.

Na obeh sta se za točke borila kluba s slovenskim pridihom, bratislavski Slovan in zagrebški Medveščak.
Prvi je na domačem delu utrpel poraz z 1:3, boljša pa je bila Lokomotiva iz Jaroslavlja.

Rok Tičar in Žiga Jeglič se v strelsko statistiko nista vpisala. Rok je na ledu prebil malo manj kot 16 minut in pol, Žiga je igral dve minuti manj kot njegov reprezentančni soigralec. Tičar je dobil sedem od desetih sodniških metov, na gol sta oba sprožila po dva strela, na vsakem pa je bil narejen tudi prekršek.

Na drugi tekmi večera so medvedi s 3:1 doma premagali Vitjaz iz Podolska, Marcela Rodmana pa tudi tokrat ni bilo v postavi hrvaškega predstavnika v ligi KHL.

Naslednji tekmi imata Slovan in Medveščak na sporedu v petek, ko bo Slovan gostil Vitjaz, Medveščak pa Lokomotivo.
Jana Muršaka nov obračun čaka v soboto, ko se bodo hokejisti CSKA-ja v mestnem derbiju spopadli z Dinamom.

Na lestvici lige KHL najboljše kaže CSKA-ju, ki je tako v zahodni konferenci kot na sploh v celotnem prvenstvu po 32 tekmah s 78 točkami vodilno moštvo.
Medveščak je na Zahodu po 34 srečanjih s 40 točkami deveti, Slovan pa je po 30 odigranih srečanjih z 38 točkami 11.