Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

bk
bk
0 19.03.2015 20:36:10

Muršak proti Kovaljčuku

Nocoj so v ligi KHL postale znane najboljše štiri ekipe te sezone, ki so s svojimi tekmeci v seriji opravile s 4:1 v zmagah. V vzhodni konferenci se bosta v finalu tako srečala Novosibirsk in Bars iz Kazana, medtem ko bomo na zahodu spremljali pravo hokejsko poslastico.

V tem finalu se bodo hokejisti CSKA-ja namreč srečali s SKA-jem iz St. Peterburgom, s še enim moštvom, ki v ligi KHL pomeni nekaj več, za kar je v prvi vrsti kriv njihov proračun, ki je najvišji v razširjenem ruskem tekmovanju.

Muršakov CSKA, ki je redni del končal na vrhu lestvice, je to sezono SKA, ki je za njim zaostal le za mesto, premagal le enkrat, kar zagotavlja zelo razburljivo dogajanje, kjer bosta glavni vlogi igrala ruska reprezentanta Aleksander Radulov in Ilja Kovaljčuk.

876-17-mursak pm

Jan Muršak in njegov CSKA so na peti tekmi polfinala konference finski Jokerit sinoči odpravili s 4:2. Čeprav je videti zmaga suverena, pa je bilo v Moskvi precej napeto, saj so bili Finci večino tekme v vodstvu.

CSKA je na koncu izid 2:2 na izenačil v 41. minuti, povsem pa na svojem ledu zagospodaril v zadnjih petih minutah. Ravno naš hokejist pa je sodeloval pri bržčas odločilnem zadetku, ki je Ruse v 56. minuti popeljal do vodstva s 3:2. Gol je bil v določeni meri sporen, saj je mladi, 21-letni Damir Žafjarov plošček poslal pred gol, kjer pa je Mariborčana zadel v nogo, plošček pa se je odbil v mrežo Jokerita. A ker Muršak ploščka ni brcnil, so sodniki zadetek priznali, pripisali pa mlademu ruskemu napadalcu. Zadnji gol so Moskovčani dosegli v zadnji minuti tretje tretjine s strelom v nebranjen gol.

Jan je sicer igral slabih 17 minut in pol, dvakrat je ustrelil na gol in dobil 11 od 17 sodniških metov.

CSKA in SKA bosta prvi obračun finala zahodne konference odigrala naslednji četrtek, 26. marca.