Skrito v raju: Igralci takšne evforije niso ...

bk
0 26.11.2015 09:49:37

Tičar je najlepšie*

Torkov večer je bil v ligi KHL za Slovence sijajen, saj so vsi prišli do zmag.

Prvemu je to uspelo CSKA-ju, ki je doma s 5:1 premagal Vladivostok. Jan Muršak se v strelsko statistiko ni vpisal, v slabih 18 minutah in pol pa je dobil devet od 14 sodnikih metov ter dvakrat ustrelil na gol.

Gol manj kot Moskovčani so na domačem ledu dosegli hokejisti Bratislave, Slovan pa je tako s 4:1 premagal Dinamo iz Minska in prišel že do pete zaporedne zmage. Rok Tičar je v 12. minuti z 11 golom v sezoni poskrbel za vodstvo z 1:0, igral je slabih 16 minut, enkrat ustrelil na gol in dobil le tri od 14 sodniških metov, s svojo predstavo nasploh pa so ga v slovaški prestolnici razglasili za najboljšega igralca srečanja. Žiga Jeglič je igral dobrih 17 minut, štirikrat streljal na gol in moral enkrat na klop za kaznovane.

Zadnji je do zmage, sicer nogometne z 2:1, v Domu sportova prišel Medveščak, ki je odpravil Nižnji Novgorod. Gašper Krošelj je bil drugi vratar.

Po 33 tekmah je CSKA z 68 točkami tretji na lestvici zahodne divizije, prva je s 35 tekmami in točko več Lokomotiva, Medveščak je po 36 tekmah s 53 točkami šesti, enako število tekem pa ima odigranih tudi Slovan, ki je z 51 točkami osmi.