Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

Dallas slavi! Luka Dončić in druščina ...

0 27.02.2024 09:09:20

Kralji Anžeta Kopitarja izgubili v Edmontonu

Profimedia
Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški liga NHL izgubili v Edmontonu, kjer so Oilers zmagali s 4:2. Kapetan poraženih gostov Anže Kopitar je v 20 minutah in šestih sekundah na ledu dosegel točko za podajo Alexu Laferrieru v osmi minuti drugega dela, s tem golom pa so Kings drugič na tekmi povedli z 2:1.

Zaključek tekme je nato pripadal igralcem Edmontona. Ob koncu 16. minute je izenačil nemški napadalec Leon Draisaitl.

V zadnji tretjini sta bila uspešna še Evan Bouchard, ki mu je v drugi minuti tega dela podal Draisaitl, in Ryan Nugent-Hopkins. Ta je tri minute in pol pred koncem poslal odbiti plošček v mrežo vratarja Davida Ritticha (27 obramb) in postavil končni izid.

V prvi tretjini je Trevor Moore v sedmi minuti Los Angeles povedel v vodstvo, na 1:1 je 24 sekund pred odhodom na odmor izenačil Zach Hyman.

Edmonton je sedaj tretji v pacifiški skupini ter dve točki in mesto pred Kings.

Značke: hokej, nhl