hu
0 28.10.2014 21:26:53

Večni derbi je pripadel zmajem (video)

Zmaji so pokvarili jeseniški praznik.

Podmežakla je zaživela kot že dolgo ne. Tribune vsekakor niso samevale, boj z Olimpijo je v obnovljeno jeseniško damo privabil okoli dva tisoč navijačev, vse je bilo pripravljeno za pravi hokejski praznik, ki pa so ga domačim navijačem Ljubljančani pokvarili.

Olimpija na Gorenjsko ni pripotovala brez igralcev, ki se primarno v zeleno-belem dresu borijo v ligi EBEL. Ducat jih je bilo takih, na katere po navadi računa glavni trener Fabian Dahlem, a, res pa je, da le slaba polovica teh v ligi EBEL dobiva konkretno minutažo. Ostali se bolj ali manj borijo za drobtinice.

Jeseničani, ki to sezono nastopajo v ligi INL, so želeli najmočnejšo možno Olimpijo, a želja se jim ni izpolnila, kot se jim tudi ni ta, da bi navdušili glasno domače občinstvo, ki je celo tekmo skrbelo za super navijaško kuliso.

Olimpija je bila v prvi tretjini povsem v podrejenem položaju, prvo ime gostov pa je bil vratar Aleš Sila, ki je že v uvodni tretjini obranil kar 16 strelov. Jeseničani so imeli veliko več od igre, nizali priložnosti, a ljubljanski vratar jim je vselej prekrižal načrte. Olimpija je drugi strani večinoma prežala le na protinapade in v enem je Jaka Zdešar izsilil kazenski strel ter tega z lepo potezo tudi unovčil.

Če je bila prva tretjina zelo živahna in tempo tudi razmeroma visok, je v drugem delu vse postalo malo bolj umirjeno. Sila je imel še vedno veliko več dela kot Jure Pavlič na drugi strani, a vedno bolj živčni železarji niso in niso pravili ploščka v gol. Obe strani sta se mnogokrat znašli ob številčni prednosti, a ne eni ne drugi v tem elementu niso blesteli, najbližje zadetku je bil David Planko, ki je na polovici tekme zadel vratnico.

Minimalno vodstvo gostov je priskrbelo, da je bilo tretjih 20 minut najbolj razburljivih. Jeseničani so s svojim 30. (!) strelom na začetku tretjine le ugnali Silo, Podmežakla pa je še bolj eksplodirala, ko je Jaka Podrekar moštvo v 46. minuti popeljal v vodstvo. Boj takrat še zdaleč ni bil končan, postajal pa je vedno bolj srdit in napet, rdeče-beli so se spogledovali z zmago. A izkazalo se je, da so imeli zmaji v sebi še nekaj goriva. Največ očitno Luka Kalan ter pa Rok Leber, ki je z backhand strelom in to precej na slepo odločil zmagovalca med večnima rivaloma. Z golom v prazno mrežo je tega nato samo še potrdil Aljaž Uduč.

Izida DP

Triglav - Maribor 8:2 (6:0, 1:1, 1:1)

Jesenice - Olimpija
2:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Jesenice - Dvorana Podmežakla. 2000 gledalcev. Glavna sodnika: Zrnič in Fajdiga. Linijska sodnika: Zgonc in Markizeti.
Strelec: 0:1 Zdešar (7., PS), 1:1 Rajsar (Brus, Zupančič, 42.), 2:1 Podrekar (Pem, 46.), 2:2 Kalan (Berlisk, Sotlar, 50.), 2:3 Leber (Berlisk, Uduč, 54., PP1), 2:4 Uduč (59.,EN).
Kazenske minute: Jesenice 16, Olimpija 14.