hu
hu
0 08.11.2014 23:11:07

Jeseničani na vrhu lige INL

Po današnjih treh tekmah 11. kroga mednarodne hokejske lige INL so se na vrh povzpeli Jeseničani, ki so izkoristili poraz doslej vodilnega Lustenaua in se z njim izenačili po točkah.

Sij Acroni Jesenice so sicer premagale Kapfenberg z 2:1. Drugi slovenski predstavnik Triglav je klonil proti Zell am Seeju s 3:5.

V Podmežakli se je vse odvilo že v prvi polovici tekme, ko sta za domače v polno zadela Urban Sodja in Miha Brus, znižal pa je Philip Winzig v 22. minuti.

To je bil tudi zadnji zadetek na tekmi, v nervozni zadnji tretjini so predvsem gostje veliko časa presedeli na kazenski klopi, česar pa domači niso znali spremeniti še v kakšen zadetek.

V Zell am Seeju so se Kranjčani trikrat približali tekmecem, toda bili prekratki za kaj več kot poraz z dvema goloma. Žan Zupan je izenačil na 1:1, Miha Ahačič na 2:2, Julijan Pugelj pa v 46. minuti na 3:4, a so nato domači hokejisti že minuto zatem dosegli še en gol in določili zmagovalca.

Celjani so pred svojimi navijači premagali Kitzbühel in prišli do tretje zmage v sezoni.