3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 30.01.2015 22:54:37

Evroliga: Nachbarjevih 15 za gladko zmago Barce

Odigran je bil 5. krog drugega dela evrolige.

Barcelona je brez težav ugnala Žalgiris z 89:72, Boštjan Nachbar pa je k zmagi Kataloncev prispeval 15 točk. S tem je bil za Antejem Tomićem (16) drugi strelec svojega moštva

Nekdanji slovenski reprezentant je bil zelo razpoložen. V dvajsetih minutah, ki jih je preživel na igrišču, je zadel tri trojke iz štirih poskusov, bil pa je tudi stoodstoten pri prostih metih (4:4). K strelskemu izkupičku je dodal še dva skoka.

CRVENA ZVEZDA DO PRVE ZMAGE V TOP 16
Po uvodnih štirih porazih, ko so morali priznati premoč Real Madridu, Maccabiju, Galatasarayu in Barceloni, je Crvena zvezda prišla do prve zmage v drugem delu Evrolige.

Rdeče-beli, ki so tokrat, za razliko od prvih dveh domačih obračunov, namesto v Areni igrali v veliko manjšem, a toliko bolj akustičnem Pionirju, so premagali nemško Albo, ki Beograjčanom ni bila dorasel tekmec.

blazic nm

Nemci tako ostajajo pri dveh zmagah v drugem delu tekmovanja. Albo sicer s klopi vodi nekdanji košarkar Crvene zvezde in jugoslovanske reprezentance Saša Obradović, ki je pred tekmo dejal, da upa, da rdeče-beli ne bodo preveč "razbili" njegove ekipe in kot se je izkazalo, so bile njegove temne slutnje povsem opravičene.

Jaka Blažič in soigralci so tokraten obračun odigrali na veliko višji ravni kot nekatere prejšnje in od prve minute dominirali. Na njihovih obrazih je bila vidna želja po tem, da dosežejo prvo zmago v drugem delu tekmovanja in da se svojim zvestim navijačem odkupijo za nekatere slabše predstave po novem letu v Evroligi. Prvo četrtino so dobili za 10 točk, do polčasa pa je prednost narasla na 18 točk.

V nadaljevanju tekme so rdeče-beli izkušeno ohranjali razliko, končni izid je bil 86:69. Jaka Blažič je na parketu preživel nekaj manj kot 13 minut in v tem času dosegel 6 točk in imel 2 skoka ter eno ukradeno žogo.

LABORAL KUXTA Z BEGIĆEM RAZBILA MILANO
Do druge zmage v drugem delu Evrolige so prišli košarkarji Laboral Kuxte. Baski so na domačem parketu s 102:83 razbili Armani Jeans Milano, razplet tekme pa je bil zelo podoben tistemu iz Pionirja.

Tudi košarkarji Laborala so od prve minute povsem dominirali, prvo četrtino dobili s kar 34:18, na odmor pa odšli z 19 točkami prednosti. V drugem polčasu so malce stopili na zavoro, tako da je bila razlika med polčasom na koncu tudi končna razlika. Mirza Begić je za Baske odigral 10 minut, v katerih je prispeval 4 točke in 4 skoke.