Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 02.03.2017 23:18:41

Dončić kljub odlični predstavi izgubil, Blažič pa brez točke zmagal

Košarkarji v evroligi so danes opravili odigrali pet tekem 24. kroga. Real Luke Dončića je kljub novi zelo dobri predstavi Slovenca (13 točk) izgubil z Galatasarayem s 84:87, klonil je tudi Brose Basket Alekseha Nikolića (9 točk) proti Crveni zvezdi s 60:74, Baskonia Jake Blažiča pa je brez točkovnega prispevka Slovenca s 87:74 premagala Milano.

V tesnem obračunu v Istanbulu je Real moral priznati premoč Galatasarayu, potem ko sta imeli obe ekipi nihanja v igri. Turki so dobili prvo četrtino, potem tretjo za deset, v zadnji pa je bil boljši španski klub. A Real je zadnji točki za vodstvo s 84:80 dosegel dve minuti pred koncem, nato pa se je ustavilo, domači pa so z meti za dve točki in na koncu z natančnimi prostimi meti prišli do zmage.

Delež slovenskega zvezdnika pri Realu Luke Dončića je bil spet velik. Na igrišču je prebil 22 minut, dosegel 13 točk ter bil s po osmimi skoki in podajami celo blizu trojnemu trojčku, strelsko pa zaostal le za 16 točkami Anthonyja Randolpha.

Crvena zvezda je prepričljivo odpravila nemški Brose Basket Bamberg s 74:60, za Nemce je spet precejšnjo vlogo dobil tudi slovenski košarkar Aleksej Nikolić. Odigral je 21 minut, dosegel pa devet točk in dodal še dve podaji.

V večerni tekmi sta se pomerila Baskonia Vitoria in Emporio Armani Milan, a slovenskega derbija ni bilo, saj se je pred dnevi poškodoval košarkar Milana Zoran Dragić, za katerega je sezona že končana. Pri domačih pa je Jaka Blažič sicer dobil priložnost za igro, a se v nekaj manj kot šestih minutah ni vpisal med strelce.