Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 07.11.2015 19:13:00

Krka tretjič zapored

Košarkarji Krke so v 9. krogu jadranske lige v gosteh premagali Igokeo s 65:54.

Igokea se je tekme proti Krki lotila po dveh zaporednih porazih, medtem ko so krkaši na gostovanje odšli z boljšo popotnico dveh zmag. A gostitelji so na domačih tleh na vseh treh dosedanjih tekmah zmagali in krkaši, ki so na gostovanje odšli brez poškodovanega Mirka Mulalića, ta je na zadnjem gostovanju v Frankfurtu utrpel udarec v mišico, so se zavedali, da jih čaka težka naloga.

Igokea - Krka 54:65

(15:21, 34:36, 46:49)
Sarajevo - Dvorana Laktaši, gledalcev: 1300, sodniki: Radović (Hrvaška), Dragojević, Koljenšić (oba Črna gora).
Igokea: Pašaljić 4, Ćapin 6 (1:2), Pesaković 2, Komatina 13 (4:6), Milošević 8, Radenović 7 (3:4), Radivojević 11 (3:5), Todorović 3.
Krka: Tratnik 5, Ivanov 9, Sinovec 12 (2:2), Lalić 5 (1:2), Katnić 6 (1:2), Kastrati 11, Dimec 2, Lapornik 15 (5:5).
Met za tri točke: Igokea 5:29 (Milošević 2, Ćapin, Komatina, Todorović), Krka 8:23 (Lapornik 2, Tratnik, Ivanov, Katnić, Kastrati).
Prosti meti: Igokea 11:17, Krka 9:11.
Osebne napake: Igokea 18, Krka 22.
Pet osebnih: /.

Krkaši so imeli pobudo uvodno četrtino, nato pa so se gostitelji le ogreli in pričeli loviti zaostanek. Miloš Komatina v 17. minuti s trojko izenačil na 28:28, nato pa v vodstvo prvake BiH s 30:28 popeljal Đorđe Milošević. Ekipi sta se nato menjavali v vodstvu, na odmor ob polčasu pa so z minimalno prednostjo odšli Novomeščani (34:36).

V drugem delu tekme so domači takoj izenačili in nato znova prešli v vodstvo. Tudi v tem delu sta bili ekipi precej izenačeni, razliko je prineslo šele zadnjih deset minut. Krkaši so pet minut pred koncem povedli z visokih 56:46 in nato vodstva niso več izpustili iz rok. Pri domačih je bil na koncu s 13 točkami najbolj razpoložen Komatina, pri Krki jih je Luka Lapornik dosegel 15.

Značke: aba-liga, krka, igokea