'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 08.11.2015 19:50:53

Tajfun razmetal zmaje

ALESFEVZER.COM
V 9. krogu lige ABA je Tajfun z odlično igro v tretji četrtini v Celju premagal Union Olimpijo s 73:59 (10:14, 23:24, 55:40).

Košarkarji Tajfuna ostajajo gospodarji Slovenije. Od osvojitve državnega naslova maja letos s slovenskimi ekipami ne poznajo poraza; Krko so premagali tako v superpokalu kot ligi ABA, zdaj pa so v dvorani Golovec vzeli mero še Unionu Olimpiji.

Šentjurčani so tako prekinili niz petih porazov, Ljubljančani pa so svoj negativen niz raztegnili na tri tekme. Tajfun, ki je nazadnje v ligi ABA slavil 6. oktobra proti Krki, je po prvi tretjini rednega dela pri izkupičku 3:6, Union Olimpija pa ima zmago več (4:5).

Tajfun

Gostitelji so do slavja prišli zahvaljujoč odlični tretji četrtini. Potem ko so v prvem polčasu dosegli vsega 23 točk, so jih v dobrih sedmih minutah nadaljevanja zbrali kar 26. V tem času so si nabrali lepo prednost (45:32), ki je varovanci Gašperja Potočnika niso znali več oklestiti. V zadnjem delu so se sicer približali na šest točk zaostanka, toda za popoln preobrat niso imeli meta z razdalje, razpoloženega posameznika ali prave volje oziroma samozavesti.

Izbranci Dejana Mihevca bodo v naslednjem krogu lige Aba gostili Metalac (13. 11.) - vmes jih čaka še gostovanje na Danskem v pokalu Fiba, zeleno-beli pa bodo v sredo gostili nemški Bamberg, čez sedem dni pa gostovali pri Cedeviti.

Tajfun - Union Olimpija 73:59 (10:14, 23:24, 55:40)

Celje - dvorana Golovec, gledalcev 1900, sodniki: Jovčić (Srbija), Hordov, Jovović (oba Hrvaška).
TAJFUN: S. Sebič 10, Držić 3 (1:2), Čebular 16 (6:6), Zimić 4 (2:2), Bratož 8 (1:2), Clark 4, Ponjavić 6, Drobnjak 12 (2:2), Bolčina 6, Parker 4 (2:2).
UNION OLIMPIJA: Wright 9 (1:3), Mesiček 9 (2:2), Nikolić 2, Vučetić 2, Lapornik 11 (2:2), Lešić 14 (5:7), Mahkovic 8 (2:3), Zakis 4 (0:2).
Prosti meti: Tajfun 14:16, Union Olimpija 12:19.
Met za tri točke: Tajfun 3:15 (S. Sebič 2, Bratož), Union Olimpija 3:16 (Lapornik, Lešić, Mesiček).
Osebne napake: Tajfun 22, Union Olimpija 21.
Pet osebnih: Mesiček (39.).