Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Diverzantska akcija: Viole v Ljubljani napadle ...

Skrito v raju: Renato šokiral z maščevanjem

samir handanovic 24 pm Ekipa24.si

Nova služba za Samirja Handanovića! Nekdanji ...

0 21.11.2015 19:30:33

Olimpija izgubila petič zapored

Košarkarji Uniona Olimpije so v 11. krogu lige Aba izgubili z Mega Leksom z 89:99.

Negativni niz Uniona Olimpije se nadaljuje. Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so izgubili petič zapored v ligi Aba in devetič v zadnjih desetih tekmah v evropskem pokalu oziroma regionalnem tekmovanju.

Tokrat so jim mero v Stožicah vzeli košarkarji Mega Leksa, ki so zmagali z 99:89. Ljubljančani so tako zdrsnili na izkupiček 4-7 in se pomaknili proti dnu razpredelnice.

Union Olimpija je podobno kot med tednom na gostovanju v Italiji dobro odigrala del tekme, ne pa vseh štirideset minut. Tako je na primer ob koncu prvega polčasa, dokler je trojke metala 70-odstotno (7:10), vodila s 44:33, ko pa ji met z razdalje ni šel več od rok (v nadaljevanju trojke 4:15), se je razlika hitro stopila. Tako so gostje na začetku drugega polčasa nadoknadili zaostanek (53:54), v zadnji četrtini pa tudi uveljavili kakovost ter daljšo klop, ki je bila tokrat pri zeleno-belih še posebej kratka, saj so manjkali poškodovanih Zack Wright, Blaž Mahkovic in Saša Zagorac.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu lige Aba gostila Metalac, vmes pa jo v torek čaka še obračun v evropskem pokalu doma s francoskim Nanterrom.

Union Olimpija - Mega Leks 89:99 (27:22, 47:43, 69:69)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Dožai, Hordov (oba Hrvaška), Bijedić (BiH).
Union Olimpija: Rupnik 12 (6:6), Hrovat 11, Mesiček 4 (2:2), Vučetić 6 (2:2), Lapornik 13 (2:2), Lešić 21 (6:7), Zakis 17 (4:6), Čančar 5 (2:2).
Mega Leks: Simić 11, Aranitović 8 (4:4), Ivanović 19 (4:4), Luwawu-Cabarrot 22 (6:8), Kaba 6, Simeunović 9, Nikolić 17 (2:2), Janković 7 (1:4).
Prosti meti: Union Olimpija 24:27, Mega Leks 17:22.
Met za tri točke: Union Olimpija 11:25 (Hrovat 3, Lapornik 3, Rupnik 2, Zakis, Čančar, Lešić), Mega Leks 12:25 (Luwawu-Cabarrot 4, Ivanović 3, Nikolić 3, Simić, Simeunović).
Osebne napake: Union Olimpija 21, Mega Leks 25.