Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 13.11.2015 23:19:56

Liga ABA: Tajfun ugnal Metalca

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Tajfuna so v tekmi 10. kroga lige Aba v Celju premagali Metalac s 76:63

Košarkarji Tajfuna so na prepričljiv način prišli do četrte zmage v ligi. Proti Metalcu so večji del tekme držali vse niti v svojih rokah, nadzorovali potek, nekaj črnih minut so imeli le v prvem delu druge četrtine, ko so Srbi povedli za štiri točke. A slovenski prvaki so se hitro zbrali in z delnim izidom 8:0 pred odmorom prišli do prednosti, ki je v drugem polčasu niso izpustili iz rok.

Šentjurčani so tekmo dobro odprli, Ceola Clark je že v uvodnih minutah zadel tri mete za tri točke, tako da je njegova ekipa ob odlični igri Sandija Čebularja povedla s 17:9 in 23:14. Nato pa je sledila nekajminutna kriza, gostje so povedli s 35:31, toda Clark in Čebular, ki je v prvem delu dosegel 15 točk, sta stvari vrnila na svoje mesto.

V drugem polčasu se je razigral še Slaviša Drobnjak, tudi obramba je delovala odlično, tako da je Tajfun po treh četrtinah vodil z 59:45. Srbi so se ob koncu tekme približali na sedem točk zaostanka (63:70), a Čebular je razblinil še tiste minimalne dvome o končnem zmagovalcu.

Tajfun bo v naslednjem krogu gostoval pri Partizanu.

Tajfun - Metalac 76:63 (23:18, 39:35, 59:45)

Celje - Dvorana Golovec, gledalcev 800, sodniki: Dožai (Hrvaška), Obradović (BiH), Radojković (Hrvaška).
Tajfun: S. Sebič, Čebular 24 (6:14), Clark 17, Ponjavić 4 (2:2), Drobnjak 13 (2:2), Bolčina 8 (2:2), Parker 8.
Metalac: Malešević 16 (3:5), Kutlešić 8 (2:3), Janković 6, Jevtović 8 (2:3), Pilčević 2, Josilo 9 (3:3), Rakičević 5 (0:2), Bakić 5 (2:4), Gabrić 4 (2:2).
Prosti meti: Tajfun 12:20, Metalac 14:22.
Met za tri točke: Tajfun 8:24 (Clark 5, Čebular 2, Drobnjak), Metalac 3:23 (Malešević, Rakičević, Bakić).
Osebne napake: Tajfun 21, Metalac 21.