Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

0 24.01.2016 23:35:53

Cedevita jim ni stekla po grlu

abaphoto
Košarkarji Tajfuna so v tekmi 21. kroga lige Aba izgubili s Cedevito z 61:94.

Tajfun proti evroligašu ni imel pravih možnosti, tako da je slovenska ekipa s 14. porazom v sezoni in sedmim v nizu zdaj še bolj trdno zasidrana na repu lestvice, na zmago pa čaka že od začetka decembra.

Cedevita - Tajfun 94:61

(28:15, 49:31, 71:48)
Zagreb - Dvorana Dom športov, gledalcev 800, sodniki: Vojinović, Nešković, Juras.
Cedevita: Pullen 13 (2:2), White 5, Katić 4, Babić 11 (3:3), Žganec 8, Walker 12 (1:2), Musa 9 (3:3), Bilan 15 (3:4), Mazalin 13 (3:5), Gordić 2, Arapović 2.
Tajfun: Čebular 9 (1:3), Zimić 13 (5:6), Bratož 5, Ponjavić 10 (2:2), Drobnjak 6 (6:7), Bolčina 9, Parker 9.
Prosti meti: Cedevita 15:19, Tajfun 14:18.
Met za tri točke: Cedevita 7:21 (Pullen 3, Walker 3, White), Tajfun 7:30 (Čebular 2, Ponjavić 2, Bratož, Bolčina, Parker).
Osebne napake: Cedevita 20, Tajfun 22.
Pet osebnih napak: Bolčina (40.).

Že začetek tekme je pokazal, da bodo drugouvrščeni Zagrebčani status papirnatih favoritov zlahka spremenili tudi v praktično zmago. Začetnih 8:2 in 17:7 so zlahka spremenili v trdno vodstvo, ki ga niso več spustili iz rok, že ob polčasu pa je bilo pri izidu 49:31 jasno, da lahko gostom pomaga le čudež.

Tega tudi v nadaljevanju ni bilo, Cedevita je igrala toliko, kot je bilo potrebno, da se prednost ni znižala, Tajfun pa tudi ni mogel bližje. Na koncu je bila razlika tako + 33 (94:61).

Pri gostih je največ točk, 13, dosegel Emir Zimič, deset jih je dodal Aleksandar Ponjavić. Pri Cedeviti je bil najučinkovitejši Miro Bilan s 15 točkami.

Priložnost za zmago bodo košarkarji Tajfuna iskali naslednji teden, ko bodo v soboto 30. januarja v slovenskem obračunu gostovali v Stožicah pri Unionu Olimpiji.

Značke: aba-liga, tajfun