sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 17.01.2016 20:11:03

Tajfun izgubil šestič zapored

Košarkarji Tajfuna so v 20. krogu lige Aba v gosteh izgubili proti Mega Leksu s 70:92 (16:25, 36:43, 50:68).

Ekipa Mega Leksa je proti Tajfunu zmagala še drugič v sezoni, skupno pa dosegla svojo 13. zmago, s čimer se je utrdila na četrtem mestu lestvice. Na drugi strani je Tajfun, ki je pokleknil ob koncu tretje in v zadnji četrtini, doživel 13. poraz in šestega zaporedoma ter je na zadnjem mestu.

Mega Leks je bil v prvem polčasu tisti, ki je imel večinoma časa prednost in pobudo. Hitro je povedel za deset točk, a se je Tajfun v 13. minuti vrnil v igro, ko je Jacob Parker zadel za 25:25. Nadaljevanje druge četrtine je spet pripadlo domači ekipi, ki je v drugi polčas nesla sedem točk zaloge. To so hitro še oplemenitili na začetku tretje četrtine, ko so pobegnili za 12 točk, toda Šentjurčani niso še želeli položiti orožja. Z delnim izidom 8:0 so se sredi četrtine približali na zgolj tri točke zaostanka. A nekaj zgrešenih metov in napak v napadu je v zaključku tega dela igre tehtnico spet močno nagnilo na stran domačih, ki so povedli kar z 68:50.

To pa je bil prevelik zalogaj za kakšen nov preobrat Tajfuna. V zadnjih desetih minutah je namreč odpor gostov pojemal, prednost domačih pa rasla. Tako je pet minut pred koncem Mega vodila z 80:59 in nato tekmo mirno pripeljala do zanjo srečnega konca. Najvišja prednost je znašala 92:67. Najboljši strelec pri domačih je bil Boris Savović z 20 točkami, pri gostih je s 16 prednjačil Sandi Čebular.

Mega Leks - Tajfun 92:70 (25:16, 43:36, 68:50)

Sremska Mitrovica - Dvorana Pinki, gledalcev 1000, sodniki: Dragojević, Vojinović (oba Črna Gora) in Milojević (Makedonija).
Mega Leks: Aranitović 8, Jaramaz 17 (1:2), Ivanović 12 (2:2), Savović 20 (1:3), Luwawu-Cabarrot 10 (0:2), Kaba 9 (3:5), Nikolić 5 (2:2), Janković 11 (3:5).
Tajfun: S. Sebič 2, M. Sebič 3 (0:2), Držić 10, Čebular 16 (1:4), Zimić 2 (2:2), Bratož 6 (2:2), Ponjavić 13 (4:5), Drobnjak 6, Bolčina 4, Parker 8 (3:5).
Prosti meti: Mega Leks 12:21, Tajfun 12:20.
Met za tri točke: Mega Leks 12:33 (Savović 3, Luwawu-Cabarrot 2, Ivanović 2, Jaramaz 2, Aranitović 2, Nikolić), Tajfun 8:28 (Čebular 3, Drobnjak 2, Parker, Ponjavić, M. Sebić).
Osebne napake: Mega Leks 23, Tajfun 23.