doncic tiskovna Ekipa24.si

Kaj?!? Med Dončićevo tiskovko zvoki iz ...

0 07.03.2016 20:40:34

Slovo Tajfuna s porazom

Košarkarji Tajfuna so v zadnjem 26. krogu lige Aba izgubili z Igokeo s 76:81 (23:19, 44:41, 58:67).

Tajfun je v razburljivi zadnji krog regionalnega tekmovanja kot eden redkih klubov vstopil brez skrbi - ekipa se je namreč že prej sprijaznila s tem, da se poslavlja od te konkurence na zadnjem mestu lestvice. So pa prav v zadnjem nastopu Šentjurčani prvič zares okusili prednost domače dvorane - ker so večino tekem zadnjega kroga prestavili na isti termin v ponedeljek, celjska dvorana Golovec pa je zasedena, so Igokeo gostili v dvorani Hruševec.

Poslovili so se s porazom, potem ko so v tekmi nihanj nazadnje prepustili zadnjo besedo gostom, ki so Šentjurčanom zadali 12. poraz v nizu ter 19. v sezoni.

Po začetnem vodstvu slovenske ekipe je sredi druge četrtine stopila na plin Igokea (28:37). A vodstva ni zadržala, domači so se približali in s trojkami v pravih trenutkih tudi povedli ob polčasu (44:41).

V nadaljevanju je sledil nov preobrat, saj so po 30 minutah gostje spet vodili s 67:58. Še enega priključka pa domačim ni uspelo doseči, ob koncu, ko so bili gostje že zadovoljni z visokim vodstvom, so se še približali na -5, takšna pa je bila tudi končna razlika.

Stanko Sebič, ki je odigral zadnjo tekmo za Tajfun, je bil za slovo ob Sandiju Čebularju (18 točk) tudi najboljši pri domačih s 17 točkami. Za zmagovalce je Danilo Šibalić dosegel 21 točk.

Tajfun - Igokea 76:81 (23:19, 44:41, 58:67)
* Šentjur - Dvorana OŠ Hruševec Šentjur, gledalcev 650, sodniki: Belošević (Srbija), Dožai (Hrvaška), Milojević (Makedonija).
* Tajfun: S. Sebič 17 (2:2), M. Sebič 4, Držić 6, Čebular 18 (4:4), Bratož 7, Clark 6, Ponjavić 8, Drobnjak 8 (2:2), Parker 2.
* Igokea: Katnić 12 (3:3), Komatina 6 (2:3), Booker 3 (1:2), Milošević 9, Šibalić 21 (2:2), Radivojević 19 (9:11), Gipson 11 (2:2).
* Prosti meti: Tajfun 8:8, Igokea 19:23.
* Met za tri točke: Tajfun 12:33 (S. Sebič 3, Držić 2, Čebular 2, Clark 2, Ponjavić 2), Igokea 12:26 (Šibalić 5, Gipson 3, Radivojević 2, Katnić).
* Osebne napake: Tajfun 22, Igokea 16.