Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 20.11.2016 19:29:53

Pričakovani poraz zmajev z vodilnimi

Zoran Nikolić/aba
Košarkarji Uniona Olimpije so v tekmi 10. kroga lige Aba izgubili na gostovanju v Podgorici proti Budućnosti s 84:74 (19:11, 45:32, 67:54).

Ljubljančani so v zahtevnem ritmu treh tekmovanj odigrali tretjo tekmo v petih dneh, potem ko so sredi tedna izgubili v evropskem pokalu pri Lokomotivu, v petek pa premagali Tajfun v državnem prvenstvu. Tokrat so se podali v Podgorico, kjer so imeli domači košarkarji Budućnosti status jasnega favorita v dvoboju z ekipo z dna lestvice.

Po uvodnih minutah se je ta teorija že začela potrjevati v praksi. Še preden so so gostje dobro zavedli, kaj se dogaja, je bilo na semaforju 10:0. A so se zato zmaji zbrali in preprečili katastrofo. Pravzaprav so bili sredi druge četrtine povsem blizu popolnemu preobratu; potem ko so zaostanek najprej znižali, so po seriji košev Brandona Jeffersona in Jureta Pelka ter njunih trojkah celo izenačili na 24:24. A niso znali zadržati takšne ravni, domači pa so po nekaj minutah odlične igre spet pobegnili za skorajda 15 točk in si pred drugim polčasom ustvarili lepo zalogo (45:32).

Gostiteljem ni bilo težko zadržati približno takšne razlike, a kakršno so začeli drugi polčas. Olimpija se ni mogla približati, podgoriška ekipa je brez težav vzdrževala razliko približno desetih točk in na koncu s takšno tudi zmagala.

Pri domačih sta bila s po 16 točkami najučinkovitejša Boris Savović in Petar Popović, pri Ljubljančanih je z 21 izstopal Jefferson, zadel je tudi štiri trojke, po 12 pa sta jih dodala Mirko Mulalić in Blaž Mesiček.

Naslednja tekma v regionalnem tekmovanju zeleno-bele čaka v ponedeljek, 28. novembra, ko bodo gostili vodilno Crveno zvezdo.

IZJAVE PO TEKMI

Stevan Milošević, igralec Uniona Olimpije: "Zaslužena zmaga Budućnosti. Vedeli smo kaj nas čaka. Budućnost je ekipa, ki je bila sestavljena za osvojitev Lige ABA. Vedeli smo, da nas čaka izjemno težka tekma. Želeli smo si čim bolje odigrati srečanje, da pokažemo vse kar znamo. Na trenutke smo odigrali dobro, ampak vseh štirideset minut nam to ni uspevalo. Nismo se držali nekaterih navodil in dogovorov iz slačilnice. Naredili smo preveč napak. V prihodnje moramo to popraviti."

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: "Prva napaka je bila, da smo izjemno slabo odprli srečanje. Če že takoj na začetku dovoliš nasprotniku, da pride do prednosti desetih točk, potem je zelo težko na takšnem gostovanju pri nasprotniku kot je Budućnost, da se jim rezultatsko priključiš. Izenačeni smo bili malo pred koncem prvega polčasa, takrat smo imeli priložnost, da takšen rezultat zadržimo do odmora, ampak smo potem naredili preveč neumnosti in je domačin v trenutku prišel do visoke prednosti ob polčasu. Imeli smo izjemne težave z njihovimi visokimi igralci pod samim obročem. V obrambi se nismo dobro odzvali. V drugem polčasu, mislim, da smo odigrali nekoliko boljše. Dvakrat smo bili v položaju, da  jim zapretimo, ampak so se domačini obakrat dobro odzvali. Proti tako kvalitetnemu nasprotniku, na takšen način preprosto ne smeš igrati. Nisem zadovoljen, mislim, da bi se lahko boljše odzvali, ampak moramo priznati, da Budućnost kvalitetnejša ekipa in zato jim moram čestitati za zmago."

Budućnost - Union Olimpija 84:74 (19:11, 45:32, 67:54)
* Dvorana Morača, gledalcev 1200, sodniki: Vojinović, Obrknežević (oba Srbija), Kralj (BiH).
* Budućnost: Reynolds 8 (2:2), Williams 7, Su. Šehović 5, Subotić 8 (2:2), Se. Šehović 7 (4:5), Gordić 6 (2:2), Savović 16 (3:3), Nikolić 9 (1:2), Popović 16, Vranješ 2 (2:2).
* Union Olimpija: Oliver 9, Bubnić 2, Mulalić 12 (1:2), Mesiček 12 (3:5), Pelko 8, Milošević 4 (0:1), Jefferson 21 (5:6), Hrovat 6 (2:2).
* Prosti meti: Budućnost 16:18, Union Olimpija 11:16.
* Met za tri točke: Budućnost 8:21 (Popović 2, Subotić 2, Su. Šehović, Williasm, Se. Šehović, Savović), Union Olimpija 11:36 (Jefferson 4, Mulalič 3, Pelko 2, Oliver, Mesiček).
* Osebne napake: Budućnost 21, Union Olimpija 22.
* Pet osebnih: Popović.