Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 18.11.2016 21:58:13

Tajfun pretil zmajem, a nato pokleknil

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili peto zmago v ligi Nova KBM. Zaradi zasedenosti Stožic in Tivolija so v dvorani na Ježici premagali Tajfun, ki je zdrsnil na izkupiček 1-6.

Šentjurčani so v Ljubljano prišli z dobro popotnico, saj so v prejšnjem krogu presenetili Krko, kar je za zdaj njihova edina zmaga v letošnji sezoni, medtem ko so Ljubljančani v tekmo krenili brez Brandona Jeffersona in Blaža Mesička.

Toda tudi brez njiju so tekmo bolje začeli in v četrti minuti s točkama Gregorja Horvata gostom pobegnili za osem točk (10:2). Tudi v nadaljevanju uvodne četrtine so domačini bolje igrali v obrambi, bili tudi bolj natančni v napadu, toda v drugi četrtini so se prebudili tudi varovanci Jurice Golemca. V 13. minuti so še zaostajali za devet točk (16:25), že tri minute pozneje po treh trojkah, zadnjo je dosegel Mirza Sarajlija, pa sta bili ekipi že skupaj (27:27). S tem pa težav za domačo ekipo še ni bilo konec, kajti Khaliq Khadeen Spicer je Šentjurčane v 18. minuti popeljal do vodstva s 34:33, že v naslednjem napadu pa Sarajlija z novo trojko do štirih točk prednosti (37:33).

Drugi polčas se je začel po željah domačega stratega Gašperja Okorna, saj so njegovi varovanci spet zaigrali bolje v obrambi, ki so bili bolj natančni tudi v napadu in po trojki Mirka Mulalića v 25. minuti spet prišli do devetih točk prednosti (49:40). Z uspešnima prostima metoma Stevana Miloševića je bilo tudi že 53:42, vendar to domači ekipi še ni zagotavljalo mirnega nadaljevanja tekme, saj so se jim gostje v 32. minuti še približali na dve točki zaostanka (56:62). Toda do preobrata tokrat ni prišlo, tudi po zaslugi razpoloženega Devina Oliverja, ko pa je Mulalić dve minuti pred koncem tekme zadel za 81:67, je bila tekma odločena. V domači zasedbi je bil z 19 točkami najbolj učinkovit Devin Oliver, pri gostih pa Malcolm Grant z 12.

Union Olimpija – Tajfun 88:71 (59:52, 36:37, 17:11)

Ljubljana - Dvorana Ježica. 200 gledalcev. Sodniki: Nedović (Kranj), Rener (Koper), Mlakar (Škofja Loka).

Union Olimpija: Barbarič 12 (1:2), Oliver 19 (1:3), Bubnić, Mulalić 15, Pelko 6, Milošević 8 (4:6), Janković 13 (1:2), Jurček 2, Hrovat 11 (4:4), Stopar 2.

Tajfun: Sebić 2, Vujasinović 10 (3:3), Sarajlija 11 (2:2), Grant 12 (4:4), Brodnik 11 (3:5), Maček 3 (1:2), Fifolt 9 (3:4), Spicer 8 (2:4), Miković 5.

Prosti meti: Union Olimpija 11:17, Tajfun 17:22.

Met za tri točke: Union Olimpija 9:23 (Oliver 4, Mulalić 3, Barbarič, Hrovat), Tajfun 8:25 (Sarajlija 3, Grant 2, Vujasinović, Miković, Maček).

Osebne napake: Union Olimpija 23, Tajfun 19.