Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

sta
0 27.12.2016 20:58:17

Maščevanje zmajev uspelo

liga aba
Košarkarji Uniona Olimpije so v 15. krogu lige Aba premagali Krko z 68:63 (18:16, 39:27, 51:46).

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili četrto zaporedno zmago v ligi Aba, s katero so se povzpeli na izkupiček 7-8 in sedmo mesto na razpredelnici. Hkrati so se Novomeščanom oddolžili za poraz pred dnevi v ligi Nova KBM ter jim zadali drugi poraz v jadranskem tekmovanju v zadnjih treh tednih.

Pri Krki se kriza nadaljuje. Za varovance Dejana Mihevca je to že sedmi zaporedni poraz v ligi Aba; nazadnje so slavili 13. novembra in so pri izkupičku 5-10.

Oslabljena Krka - manjkala sta vodilna strelca Marko Luković in Sandi Čebular - je znova pokazala zobe in bila blizu novemu podvigu, ki ga je prejšnji teden s trojko v zadnji sekundi realiziral Matic Rebec. Ljubljančani so vodili večji del srečanja (v 27. minuti z 51:39), Novomeščani pa so se z borbeno igro v obrambi vrnili v igro. Naredili so delni izid 22:5 in v 35. minuti povedli z 58:56.

V ključnih trenutkih oziroma zadnji minuti sta Gregor Hrovat (13 točk, 7 skokov) in Nikola Janković (16 točk, 6 skokov) ohranila mirno roko s črte prostih metov in Union Olimpijo popeljala do pomembne in prestižne zmage. Poleg omenjenih sta pri ljubljanskih zeleno-belih izstopala Brandon Jefferson z 10 točkami in Devin Oliver z devetimi točkami, devetimi skoki in šestimi ukradenimi žogami, pri Krki pa je Ron Curry dosegel 17 točk, Žiga Dimec pa 15.

Za Ljubljančane je bila to zadnja tekma v 2016 - na igrišče bodo znova stopili 2. januarja doma proti Igokei, Novomeščani pa bodo letos še aktivni. V petek jih čaka derbi domačega prvenstva doma s Helios Suns.

Krka - Union Olimpija 63:68 (16:18, 27:39, 46:51)

* Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1300, sodniki: Hordov, Radojković (oba Hrvaška), Špendl (Slovenija).
* Krka: Curry 17 (3:4), Kastrati 6 (2:2), Rojc 9 (2:2), Dimec 15 (5:6), Bunić 11 (1:2), Elliott 5.
* Union Olimpija: Barbarič 4 (2:2), Oliver 9 (0:4), Mulalić 7 (5:5), Pelko 5, Milošević 4, Janković 16 (4:7), Jefferson 10 (1:2), Hrovat 13 (4:4).
* Prosti meti: Krka 13:18, Union Olimpija 16:24.
* Met za tri točke: Krka 2:17 (Elliott, Rojc), Union Olimpija 6:21 (Jefferson 3, Oliver, Hrovat, Pelko).
* Osebne napake: Krka 24, Union Olimpija 21.
* Pet osebnih: Rojc (40.).