crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 28.10.2023 23:31:47

Prepelič popeljal zmaje do zmage

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 5. krogu lige Aba premagali Studentski centar s 102:93 (27:18, 51:39, 72:63).

Cedevita Olimpija - Studentski centar 102:93 (27:18, 51:39, 72:63)

* Dvorana Stožice, gledalcev 1200, sodniki: Obrknežević, Ćalić (oba Srbija), Nedović (Slovenija).
* Cedevita Olimpija: Stewart 11, Sow 14 (6:6), Radović 3, Glas 3, Blažič 21 (8:8), Matković 17 (1:1), Prepelič 23 (15:16), Jones 2, Ščuka 4 (2:2), Klobučar 2, Šaškov 2 (2:2).
* Studentski centar: Bogavac 12 (1:1), Pavlićević 5, Hadžibegović 7 (2:2), Baćović 4, Ivišić 4, Dawkins 18 (3:3), Drobnjak 5 (1:2), Drežnjak 18 (6:7), Kamenjaš 11 (1:1), Kapusta 6 (2:2), Mirković 3.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 34:35, Studentski centar 16:18.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 8:26 (Blažič 3, Prepelič 2, Radović, Glas, Stewart), Studentski centar 9:24 (Bogavac 3, Dawkins 3, Mirković, Hadžibegović, Pavličević).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 22, Studentski centar 29.
* Pet osebnih: Matković (37.), Drežnjak (40.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so prekinili niz treh porazov. V Stožicah so premagali črnogorski Studentski centar s 102:93. To je njihova tretja zmaga v ligi Aba oziroma četrta v trinajstih tekmah v treh različnih tekmovanjih to sezono.

Ljubljančani so proti superpokalnemu prvaku lige Aba vodili večji del srečanja, v napeti končnici pa sta ključno vlogo odigrala slovenska reprezentanta Jaka Blažič in Klemen Prepelič.

Blažič (21 točk, met 5:11) je v 37. minuti zadel pomembno trojko za 85:80, Prepelič (23 točk, 13 podaj) pa je bil dve minuti in pol pred koncem natančen za 89:82.

Cedevita Olimpija je hkrati dobila skok 29:28, imela je več podaj od tekmeca (24:21), predvsem pa je bila zelo natančna s črte prostih metov. Zadela je 34 poskusov od 35.

Cedevita Olimpija bo tudi v prihajajočem tednu obe tekmi igrala doma. V torek bo v evropskem pokalu gostila ekipo iz Vilniusa (18.30), v soboto pa jo v Stožicah čaka Borac iz Čačka.

Značke: košarka, liga aba