Kakšen odgovor Luke! Je kdo dvomil vanj? Vsem je ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

1 22.10.2023 18:38:33

Mizerna forma se nadaljuje! Olimpija s domov vrača z novim porazom, to se jim je primerilo v Laktaših!

Igokea m:tel/Marija Vuruna
Cedevita Olimpija je v četrtem krogu lige ABA doživela drugi poraz, s 83:72 jih je premagala Igokea.

Ljubljanski košarkarji so v ligi Aba pri polovičnem izkupičku. Med tekmo se je obetal tudi drugačen razplet, saj so slovenski prvaki, sicer utrujeni po dolgi poti na evropski pokal k Bešiktšu v Istanbul, sredi druge četrtine vodili že s 35:26, a še pred odmorom je imela ekipa iz Laktašev spet rezultatsko prednost.

Ko so gostitelji v uvodu v tretjo četrtino dosegli delni izid 10:0 (52:40), se je ljubljanska barka začel potapljati. Dvomestno prednost je Igokea prenesla tudi v zadnji del in že v uvodu te četrtine je Mario Nakić z zaporednimi koši poskrbel za vodstvo domačih z 69:54. Zmajem tega ni več uspelo nadoknaditi.

Igokea je tekmo dobila po zaslugi boljšega meta, pa tudi razpoloženih igralcev na klopi. Pri zmagovalcih se je med strelce vpisala deseterica, četverica je presegla dvomestno število košev, s 15 koši je bil najučinkovitejši Nikola Tanasković. Pri Cedeviti Olimpiji, ki je imela skromen predvsem met za tri točke, je 16 točk dosegel Justin Cobbs, Jaka Blažič jih je dal 15.

V ligi Aba se bo Cedevita Olimpija prihodnjo soboto pomerila s Studentskim centrom iz Beograda, že v sredo pa v evropskem pokalu, kjer Ljubljančani v uvodnih treh nastopih niso dosegli zmage, tudi z ukrajinskim Prometejem.