Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 13.11.2023 20:16:32

Že šesti zaporedni poraz Novomeščanov

Martin Metelko
Košarkarji Krke so v 7. krogu lige Aba izgubili proti Ciboni s 54:72 (11:17, 28:34, 39:46).

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1200, sodniki: Belošević, Obrknežević, Tomić (vsi Srbija).
* Krka: Stergar 1 (1:2), Bačvić 3 (1:2), Cerkvenik 2, Cousins 16 (1:2), Jurković 2, Špan 6 (2:2), Škedelj 5, Radovanović 9, Macura 10 (4:5).
* Cibona: Vuković 16 (2:4), Radovčić 7 (2:2), Mustapić 10 (4:6), Proleta 11 (2:3), Majcunić 8 (2:2), Aranitović 4, Stein 2, Buljan 14 (2:4).
* Prosti meti: Krka 9:13, Cibona 14:21.
* Met za tri točke: Krka 3:23 (Cousins, Škedelj, Radovanović), Cibona 6:31 (Majcunić 2, Buljan 2, Radovčić, Proleta).
* Osebne napake: Krka 21, Cibona 18.
* Pet osebnih: Stergar (39.), Cousins (39.).

Trener Krke Gašper Okorn je pred obračunom s Cibono poudaril, da je to tekma, ki jo enostavno morajo dobiti. Če so bili tri četrtine še zraven, pa so v zadnji četrtini Zagrebčani hitro prišli do zajetne prednosti, ki so jo ohranili do konca. Krka je tako doživela šesti zaporedni poraz in tako z eno zmago ostaja pri dnu lestvice. Cibona je zmagala drugič v sezoni.

Zagrebčani so bili v prvem polčasu ves čas v rahli prednosti, vodili so tudi za devet točk, vendar so domači znali ohranjati stik.

Naslednjih deset minut ni prineslo sprememb, so pa gosti ob koncu četrtine pobegnili za sedem točk. Cibona pa je nato pet minut pred koncem pobegnila za 10 točk, Ivan Majcunić pa je dobro minuto zatem s trojko še povečal prednost zagrebške ekipe.

Ko je isti igralec s prostima metoma dve minuti pred koncem povečal vodstvo na 67:51, je bil zmagovalec odločen.

Pri domačih je 16 točk Isaiah Cousins, pri gostih pa Domagoj Vuković.