Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 22.12.2023 20:09:35

Drama v Tivoliju: Olimpija že visoko vodila, sledila je infarktna končnica!

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 13. krogu lige Aba premagali Cibono s 93:91 (19:14, 42:36, 69:57).

Cedevita Olimpija - Cibona 93:91 (19:14, 42:36, 69:57)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 1250, sodniki: Jovčić, Stefanović (oba Srbija), Hadžić (Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Stewart 14 (3:5), Radović 7 (1:1), Radičević 6, Cobbs 20 (5:6), Glas 5, Blažič 25 (4:5), Matković 12 (2:4), Jones 4.
* Cibona: Vuković 19 (1:1), Radovčić 6, Perasović 3, Mustapić 11, Proleta 8, Majcunić 5, Aranitović 19 (2:2), Stein 6 (3:4), Buljan 10 (1:1), Bošnjak 4.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 15:21, Cibona 7:8.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 14:28 (Blažič 7, Cobbs 3, Radičević 2, Stewart, Glas), Cibona 16:27 (Aranitović 5, Mustapić 3, Proleta 2, Vuković 2, Perasović, Majcunić, Stein, Buljan).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 18, Cibona 23.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije v ligi Aba za razliko od evropskega pokala, kjer nikakor ne najdejo poti do zmage, nadaljujejo uspešne predstave. V Tivoliju so proti Ciboni zabeležili osmo zmago na zadnjih devetih tekmah.

V tem obdobju so Ljubljančani izgubili le proti Zadru doma, pred tem pa v 4. krogu proti Igokei v gosteh ter v drugem krogu proti Crveni zvezdi v Beogradu. Po prvem delu oziroma polovici rednega dela so pri izkupičku 10-3, ki jih uvršča tik pod vrh razpredelnice.

Cedevita Olimpija bo letos odigrala še eno tekmo, 31. decembra ob 12. uri bo gostovala pri Megi, 6. januarja pa jo znova v Tivoliju čaka Crvena zvezda.

Cibona je v Ljubljano prišla po odličnem nizu - petih zmagah na sedmih tekmah - in tudi v Tivoliju ni bila daleč od presenečenja. Z vztrajnostjo in borbenostjo ter skoraj 60-odstotnim metom za tri točke (16:27) je v zadnji četrtini nadoknadila 14 točk zaostanka (77:63) in v zadnji dve minuti vstopila z izenačenim izidom (82:82).

V zaključku tekme so domači, pri katerih je izstopal kapetan Jaka Blažič s 25 točkami (trojke 7:10, 7 podaj, 5 skokov), vendarle uveljavili izkušnje in kakovost ter izvlekli dve načrtovani točki.

Cibona je imela po minuti odmora še dobrih sedem sekund za napad, s črte za tri točke pa je za izenačenje na 91:91 vrgel Aleksandar Aranitović, a je njegov poskus blokiral D. J. Stewart. Zmago Olimpije je z dvema zadetima prostima metoma potrdil kapetan Blažič, gostje pa so ob sireni zadeli trojko za končnih 93:91.